Bałwany, bałwanki - zbiór handmade'owych, zimowych inspiracji


Oto kolejny wpis zbiorczy z kategorii "dekoracje zimowo - świąteczne" ;) Tym razem w zestawieniu znajdują się same bałwanki. Co tu się więcej rozpisywać - życzę przyjemnego oglądania... i tworzenia oczywiście, gdyby ktoś zdecydował się wykonać któryś z proponowanych projektów ;)


1. Giga bałwan DIY Bałwanek, a właściwie bałwan, którego macie właśnie okazję oglądać jest naprawdę duuuży (!) A wykonano go techniką papier mache. Był on jednym z elementów przedszkolnej dekoracji zimowo - świątecznej (Zimowo - bożonarodzeniowe dekoracje przedszkolnej szatni). A gdybyście chcieli dowiedzieć się, jak przebiegał proces produkcji takiej ozdoby, zajrzyjcie TUTAJ.2. Lizakowy bałwanek To propozycja skierowana do wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy lubią zaskakiwać swoje dzieci/swoich wychowanków nietypowymi upominkami. A z TEGO postu dowiecie się, co należy zrobić, aby utworzyć omawianą tu "słodycz" ;)3. Bałwanek - świąteczna koperta DIYA co byście powiedzieli na to, by kartkę świąteczną/prezent bożonarodzeniowy wręczyć w dość niekonwencjonalnej (bo bałwankowej) kopercie? Instrukcję ukazującą proces jej produkcji można odnaleźć pod TYM linkiem.4. Bałwanek - opakowanie prezentu


Czekolada skryta pod bałwankowym opakowaniem, to dopiero jest niespodzianka (!) A sam proces produkcji omawianego tu projektu jest niezwykle prosty. Gdybyście więc chcieli podjąć się jego wykonania, zajrzyjcie TUTAJ.5. Bałwanek - pudełko na łakocie 
Do takiego handmade'owego pudełeczka można schować nie tylko wszelkiego rodzaju drobiazgi, ale także łakocie, np. bożonarodzeniowe pierniczki :D A szczegółowe informacje odnośnie tej ozdóbki dostępne są TU.6. Bałwanek - praca plastyczna Widoczny powyżej bałwanek to praca wykonana przez dziecko w wieku przedszkolnym. A większa ilość podobnych projektów jest do wglądu TUTAJ.7. Bałwanek - zimowa dekoracja okiennaW ubiegłym roku bałwan ten stanowił jeden z elementów zimowej dekoracji okiennej. A cały projekt jest do obejrzenia w TYM poście.8. Bałwanek - dekoracja przedszkolna Ozdóbka z pkt. 9 to właściwie odzwierciedlenie dekoracji, którą widać na fotografii powyżej. Jest ona w dużo mniejszym formacie i była jednym z elementów przedszkolnej gazetki. Zbliżone tematycznie projekty są do obejrzenia pod TYM linkiem.9. Bałwanek - dekoracja przedszkolna Kolejna bałwankowa ozdoba będąca częścią większej dekoracji zimowej w przedszkolu (do wglądu TU).10. Bałwanek - bombka - ozdóbka choinkowaDekoracyjna, papierowa bombeczka wystylizowana na głowę bałwanka zdobiła swego czasu drzewko świąteczne (informacje na jej temat odnajdziecie w TYM wpisie).
11. Trzyczęściowy bałwanekJeśli pragniecie w prosty, a zarazem efektowny sposób przystroić przedszkolną/szkolną salę, spróbujcie wykorzystać powyższy projekt (zdjęcie zaczerpnięto z TEGO wpisu).12. Bałwan trójwymiarowyPropozycja idealna na zajęcia plastyczne z dziećmi. Pomysł ten zobaczycie TUTAJ.
13. Zamieć śnieżna - zabawa oddechowa z motywem bałwanaDokładnie rok temu przygotowałam swoim wychowankom ciekawą zabawę, a właściwie ćwiczenie oddechowe, w którym wykorzystałam woreczek strunowy oraz skrawki bibuły marszczonej. Więcej zdradzać nie będę... zerknijcie TU.14. Bałwanek - dekoracja drzwiTen gigantyczny, harmonijkowy bałwan powstał kilka dobrych lat temu i muszę przyznać, że jego produkcja przebiegła w sposób wprost ekspresowy. Jest to właściwie propozycja skierowana do wszystkich osób, którym wydaje się, że mają dwie lewe ręce do tworzenia. Bez obaw - harmonijkę każdy potrafi zrobić. Musimy tylko wyposażyć się w duże arkusze papieru. Ale więcej informacji odnośnie niniejszej dekoracji znajduje się TUTAJ.


Bałwankowa "baza" będzie oczywiście systematycznie uzupełniana w przypadku pojawienia się nowych projektów. Tymczasem zabieram się za przygotowywanie kolejnego wpisu, bo do Świąt już coraz bliżej ;)

Komentarze

  1. Fajne pomysły. Większość bałwankowych ozdób można wykonać wspólnie z dziećm:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Jak najbardziej! Ja jestem wielką zwolenniczką projektów, które mogą własnoręcznie wykonać dzieci. Takie prace są zawsze unikatowe :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć