Zimowo - bożonarodzeniowe dekoracje przedszkolnej szatni


Najwyższa pora, by pokazać Wam, jak w tym roku zostało ozdobione przedszkole, w którym pracuję. Grudzień jest dla mnie tak pracowitym miesiącem, że dopiero teraz znalazłam czas, by stworzyć stosowny wpis. Nie mniej nareszcie udało mi się wygospodarować wolną chwilę (HURRA!!) :) Przed Wami dekoracja, która znajduje się obecnie w naszej gwiazdeczkowej szatni. Chyba nie muszę tu niczego opisywać. Sami zobaczcie, jaki projekt udało nam się wykonać ;)

Cała kompozycja, która widnieje na zdjęciu głównym została opracowana już w listopadzie, a poszczególne części składowe powstawały stopniowo...

... przy czym w pierwszej kolejności utworzyłam widoczną poniżej giga CHOINKĘ:

Proces jej produkcji jest wprost banalny, więc jeśli zdążę, to jeszcze przed świętami zapodam stosowną instrukcję ;)
Choinka została opleciona lampkami choinkowymi, a tuż pod nią umieściliśmy pakunki prezentowe.

Na szczycie tejże choinki znajduje się granatowa GWIAZDKA (sposób jej produkcji znajdziecie TU), wykonana z bloku technicznego:Identyczna ozdoba, tyle że w wersji GIGA, została zawieszona z lewej strony całej dekoracji... ... tuż nad SANKAMI z maskotką - ZAJĄCZKIEM/vel KRÓLIKIEM w mikołajkowej czapeczce, który trzyma w swych łapkach zapakowany prezent:

Nasz pluszak siedzi sobie wygodnie na ciepłym kocyku... i (żeby nie było) saneczki umiejscowione są na białym materiale, mającym symbolizować śnieżny puch ;)

Widoczny powyżej prezent, to nic innego jak pudełko owinięte papierem dekoracyjnym i przewiązane plastikową wstążeczką ;)

Na STOLE pokrytym białym obrusem umieściłyśmy CHOINKĘ stworzoną z bibułkowych różyczek (na pewno na stronie pojawi się osobny wpis poświęcony niniejszej ozdobie):Stolik został także udekorowany LAMPKAMI CHOINKOWYMI...... oraz ŚWIECZUSZKAMI (typu tea - lihgt) pachnącymi przyprawami korzennymi, ułożonymi na PÓŁMISKU w kształcie gwiazdki:Wokół wspomnianych wyżej świeczek, rozsypałam KONFETTI w formie srebrnych gwiazdeczek:

Identyczne gwiazdeczki zostały "rozrzucone" także na stole, wokół srebrno - granatowej choinki.

W centralnej części naszej zimowej dekoracji stanął giga BAŁWAN (tej ozdobie poświęciłam oddzielny wpis, także jeśli tylko macie ochotę, to zapraszam TUTAJ):


Nie wszystkie ozdóbki powstały w tym roku. Zdecydowałyśmy bowiem, że warto wykorzystać także te, które utworzyłyśmy przed ubiegłorocznymi świętami (zwłaszcza, że starałyśmy się zadbać o ich właściwe przechowanie). I tak na przykład ŁAŃCUCH Z MINI GWIAZDEK ORIGAMI oraz srebrne tekturowe GWIAZDKI znalazły nowe zastosowanie (TU zaś możecie looknąć, jak prezentowały się w grudniu 2014 roku):Nad zimową kompozycją zawisł NAPIS "WESOŁYCH ŚWIĄT", wykonany z brokatowej folii piankowej:Poszczególne literki zaś są trzymane przez mini BAŁWANKI przymocowane do mini klamerek (na ten pomysł wpadła akurat moja koleżanka - Emilka):
Oczywiście nie zabrakło u nas lampek choinkowych, które przepięknie oświetlają całą dekorację. Poza już omówionymi (umiejscowionymi na stole i na choince), światełka wiszą także w górnej części całej makiety i oplatają giga gwiazdę, Musielibyście zobaczyć, jak wspaniale prezentuje się nasza kompozycja w godzinach popołudniowych, kiedy panuje coraz większy mrok. Widok jest oszałamiający! :)

Jako że nasze przedszkolaki mają tendencję do dotykania wszystkiego, co znajduje się w ich zasięgu ręki, a przez to często rzeczy te szybko niszczeją, toteż uznaliśmy, że w tym roku należy jakoś zabezpieczyć nasz świąteczny "zestaw dekoracyjny". I tym oto sposobem powstała niemalże ekspozycja muzealna, bowiem dostęp do niej utrudnia złota szarfa (materiałowa wstążka) przeciągnięta pomiędzy owiniętymi materiałami krzesełkami. Póki co nasz patent się sprawdza... ale nie ma co zapeszać ;)

Na koniec warto dodać, że jako tło posłużył nam granatowy, mieniący się materiał, a do niego przykleiłyśmy BIAŁE ŚNIEŻYNKI (instruktaż dotyczący ich produkcji, także będzie niebawem dostępny na stronie). Z kolei na podłodze ulokowałyśmy materiał w kolorze zielonym.Myślę, że niczego nie przeoczyłam :)

Mam nadzieję, że i Wam podoba się nasze dzieło ;) Jeśli będziecie mieć jakieś pytania odnośnie sposobu produkcji ozdób składających się na całą dekorację, to śmiało odzywajcie się w kometarzach bądź drogą mailową :)


Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć