Szopka betlejemska 2015


W tym tygodniu (a dokładniej we wtorek) stworzyliśmy (wspólnie z koleżankami... i oczywiście przedszkolakami) szopkę bożonarodzeniową. Chciałam bowiem zwrócić większą uwagę na symbolikę Świąt Bożego Narodzenia, bo jak się okazuje okres ten dzieci kojarzą jedynie z choinką, prezentami i Świętym Mikołajem, a nie o to tu przecież chodzi. W każdym razie jednym z planowanych zadań, było wykonanie właśnie omawianej tu szopki betlejemskiej. Dzięki tacie mojej wspaniałej koleżanki, w naszej sali pojawiła się pewna drewniana konstrukcja, która została przez nas przerobiona na ubogą stajenkę, czyli miejsce narodzin Jezusa.

Jeszcze dzisiaj zdobędę zdjęcie surowej konstrukcji, byście mieli porównanie, jak wyglądała szopka przed i po metamorfozie.

Póki co możecie zobaczyć efekt finalny:Wszystkie elementy składowe takie jak: Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, zwierzątka i pozostałe postaci, to gotowe pomoce dydaktyczne, zaczerpnięte z czasopisma "Nauczycielka Przedszkola" (które kolekcjonuję od wielu już lat).

Jak oceniacie naszą pracę? :)

Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć