wtorek, 18 grudnia 2012

Kokarda prezentowa z dekoracyjnego kwiatka


Ostatnio zapowiadałam, że pokażę Wam, do czego może posłużyć nam świąteczny kwiatek dekoracyjny i właśnie teraz to czynię. Jak już zdołaliście przekonać się po tytule posta, niniejsza ozdoba świetnie sprawdza się w roli kokardy prezentowej i co najciekawsze, wygląda nie gorzej niż inne tego typu dekoracje, których instrukcję wykonania zamieszczałam już wcześniej (zobacz: TU i TUTAJ). Jednak wersja z kwiatkiem ma tę zaletę, iż jest znacznie prostsza w wykonaniu, toteż polecam ją wszystkim tym, którzy pragną stworzyć idealną ozdobę prezentową przy minimalnym wysiłku.

Poniżej zaprezentowałam Wam trzy różne warianty użycia kwiatka jako kokardy prezentowej.

Przypominam również, iż szczegółową instrukcję stworzenia owej ozdoby znajdziecie pod tym linkiem. Chciałabym jednak zaznaczyć, iż do wykonania kokardy prezentowej niezbędny jest kwiatek, który ma guzik wyłącznie z jednej strony, a nie z obu (tak, jak jest to w pierwotnym wydaniu).


WERSJA I
Ze wstążką materiałową.

Potrzebne materiały:
- gotowy kwiatek dekoracyjny;
- wstążka materiałowa;
- igła i nitka w kolorze zbliżonym do kwiatka (winna być nawleczona podwójnie).

Sposób wykonania:

Na stole przygotowujemy wszystkie wymienione wyżej materiały.

Następnie ustawiamy kwiatek na wstążce i go do niej przyszywamy (Supełek powinien znajdować się z drugiej strony. Nitkę zaś prowadzimy przez oczka guzika).
UWAGA!!!
Warto uprzednio przyłożyć wstążkę do prezentu (który ma ozdabiać) w celu sprawdzenia, w którym miejscu należy usytuować kwiatek. 

Na zdjęciu 2 oznaczono cyframi "1" i "2" dwa krańce wstążki, które należy po wykonaniu wcześniejszych działań zszyć. Proponuję jednak najpierw złączyć je za pomocą szpilki i zorientować się, czy ozdobę tę będzie można bez problemu wsunąć na przygotowany wcześniej upominek (nie może być za ciasna ani zbyt luźna).

Moja kokarda jest już gotowa (zob.: fot. 3 i 3a).


A tak wygląda po nałożeniu na prezent:


WERSJA II
Ze wstążką plastikową.

Potrzebne materiały:
- gotowy kwiatek dekoracyjny;
- wstążka plastikowa (ja wykorzystałam tę węższą, ale może być równie dobrze szersza);
- igła i nitka (w kolorze zbliżonym do kwiatka);

Sposób wykonania:

Przygotowujemy niezbędne materiały w postaci: kwiatka, wstążki oraz igły i nitki.

Po czym postępujemy analogicznie, jak w przypadku wstążki materiałowej, to jest przyszywamy kwiatek do wstążeczki pamiętając, by supeł znajdował się z drugiej strony, zaś nitkę należy przewlekać przez oczka guzika (zobacz: zdjęcie 2).

A po realizacji tych czynności kwiatek będzie prezentował się tak, jak widać powyżej. 

Po przymocowaniu kwiatka do zapakowanego prezentu, naszym oczom ukaże się taki widok:


WERSJA III
Z taśmą dwustronnie klejącą.

Potrzebne materiały:
- gotowy kwiatek dekoracyjny;
- taśma dwustronnie klejąca.

Sposób wykonania:
Ze względu na to, iż czynność przyklejenia taśmy do kwiatka jest banalnie prosta, nie przygotowywałam instrukcji fotograficznej.
Wystarczy bowiem uciąć kawałek taśmy i przykleić ją na odwrocie kwiatka, a później oczywiście na prezent... tak jak poniżej:


Na powyższych dwóch fotografiach kwiatek dekoracyjny przyklejono do paczki prezentowej, którą również możecie wykonać samodzielnie (patrz: Paczka prezentowa foto i video).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz