Skacząca żaba origami


Bardzo często otrzymuję od Was maile z zapytaniami, czy mogę wykonać taki a taki projekt. Zawsze odpisuję twierdząco, aczkolwiek zaznaczam, że niestety czas realizacji może ulec przedłużeniu z uwagi na nadmiar obowiązków, jakimi jestem obciążona. Za każdym razem, gdy taka prośba się pojawia, zapisuję ją skrupulatnie w swoim kajeciku i, jeśli tylko pozwala mi na to czas, zabieram się do działania tworząc upragnione przez Was instrukcje :) Dziś chciałabym, byście poznali sposób produkcji papierowej żabki, metodą origami. Dagmaro - ten wpis powstał specjalnie z myślą o Tobie :) :)


Potrzebne materiały:
- kolorowy kwadrat wycięty z kartki rysunkowej o wymiarach 21x21 cm, aczkolwiek jeśli chcielibyście stworzyć mniejsze żabki, należy wykorzystać mniejsze rozmiary papieru.

Sposób wykonania:

Początkowe etapy produkcji żabki przebiegają dokładnie w ten sam sposób, co motylek origami, dlatego odsyłam Was do mojego wcześniejszego wpisu - zajrzyjcie TU (należy wykonać wszystkie opisane tam czynności, aż do etapu 15).

Jeśli prawidłowo przebrniecie przez wszystkie etapy, Waszym oczom powinien ukazać się taki oto widok (zobacz: zdjęcie nr 15).

W celu stworzenia żabki, zaginamy - najpierw prawy trójkącik...

... co dokładniej widać na fot. powyżej...

... a następnie trójkąt lewy.

Całość odwracamy na drugą stronę...

... i zginamy prawą część całej konstrukcji, kierując ją ku części środkowej.

Analogicznie postępujemy z bokiem lewym.

Musimy jeszcze złożyć oba powstałe trójkąty na pół, w pionie - zaczynamy od prawego (wystający, dolny wierzchołek, kierujemy ku prawej stronie)...

... a kończymy na lewym (tutaj kierujemy złożenie ku stronie lewej).

Jedną z ostatnich czynności będzie złożenie karteczki tak, jak zobrazowano to na zdjęciu 23 (dolną część składamy ku górze).

A finalne zadanie będzie polegało na "odgięciu" górnej części (patrz: fotografia nr 24).

Kiedy zaś odwrócimy całą konstrukcję na drugą stronę, oczom naszym ukaże się geometryczna żabka.

Trzeba jeszcze sprawdzić, czy rzeczywiście skacze. W tym celu przyciskamy ją palcem we wskazanym miejscu (zobacz: zdjęcie 26)... i puszczamy...

... a wtedy żaba zrobi jeden konkretny skok... i odwróci się do góry nogami (tak, jak na zdjęciu powyżej) ;)

Komentarze

 1. Bardzo jasny i konkretny poradnik. Najlepszy, jaki znalazłam do tej pory, dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <3 Ojej! Jaki przemiły komplement! :) Z całego serca dziękuję :) Cieszę się, że jesteś zadowolona :) PS. Już na dniach pojawi się tutaj jeszcze jedna żabkowa propozycja ;)

   Usuń
 2. Fajne! Dzk za pomoc, fajna żabka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Cieszę się, że tutorial okazał się pomocny :) Dziś lub jutro pojawi się tutorial z nieco inną skaczącą żabą, także możesz śledzić mój kanał na YouTube oraz bloga :) Buziaki :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć