Trawa na wiosennej łące - zabawa w wycinanie


Dzisiejszego popołudnia przygotowałam kolejną pomoc dydaktyczną, którą zamierzam w najbliższych dniach wykorzystać w pracy ze swoimi przedszkolakami. A ma ona na celu ćwiczyć u nich umiejętność wycinania. Aby jednak zadanie to nie było zbyt monotonne i by wzbudziło w dzieciach zainteresowanie, zdecydowałam się na stworzenie wiosennej łąki, na której rośnie wysoka trawa, wymagająca koszenia. Dzieci, odcinając poszczególne paski papieru, będą jednocześnie odkrywały obiekty, które się pod nią znajdują (rośliny i zwierzęta).

Zanim zabrałam się za realizację tego projektu zastanawiałam się, czy samodzielnie narysować łąkę czy może skorzystać z gotowej ogólnodostępnej kolorowanki, a że akurat udało mi się takową znaleźć, toteż postanowiłam z niej skorzystać. Całkiem przypadkiem trafiłam na świetną stronę, na której znalazłam mnóstwo niesamowitych kolorowanek, które mogę Wam z czystym sumieniem polecić: zerknijcie na TIU TIU :) Ja już dodałam ją do "ULUBIONYCH" i myślę, że jeszcze nie raz będę korzystać z opublikowanych tam materiałów :)

Potrzebne materiały:
- łąka (narysowana lub w gotowej postaci - tę, którą ja wykorzystałam pobrałam TU);
- kredki/pisaki, którymi pokolorujemy niniejszą łąkę;
- kartka rysunkowa w kolorze zielonym;
- nożyczki;
- klej w sztyfcie.

Sposób wykonania:


Po przygotowaniu lub wydrukowaniu ilustracji przedstawiającej wiosenną łąkę, zabieramy się za kolorowanie (możemy wykorzystać tu kredki lub pisaki (do wyboru).

Następnie przygotowujemy kartkę w kolorze zielonym...

... i tworzymy pionowe nacięcia (ok.1 - 1,5 cm), pozostawiając w dolnej części ok. 2 -3 cm odstęp. Następnie cały dolny brzeg smarujemy klejem... 

... i całość umieszczamy na kolorowance (fragment z klejem powinien znaleźć się w części dolnej).

Kolejny etap to już sama zabawa, polegająca na "koszeniu" (wycinaniu pasków)  trawy. I, tak jak wspominałam na początku, podczas tej aktywności maluchy mogą nazywać obiekty, które się pod nią kryją - łączymy zatem przyjemne z pożytecznym ;)


:)


Wiadomo, że maluchy, podczas samej zabawy, będą nacinały paseczki w sposób nierównomierny, także prace te będą miały swój indywidualny charakter. Jak tylko zrealizuję ten projekt w swej pracy, z pewnością zamieszczę dodatkowe zdjęcia ;)


Komentarze

  1. Bardzo fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem:)praca wyszła nam kolorowa i wiosenna:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć