Dekoracje sali plastycznej w przedszkoluW swoim poprzednim wpisie zaznaczyłam, iż niebawem pojawi się post, w którym zaprezentuję efekty swojej pracy twórczej dokonanej w przedszkolnej sali plastycznej (patrz: TU)... i w dniu dzisiejszym zostaje on oficjalnie opublikowany :) Zapraszam więc serdecznie do zapoznania się z fotorelacją ukazującą wszystkie stworzone przeze mnie do tej pory dekoracje zdobiące "Pracownię małych artystów" ;)

Pragnę zaznaczyć, iż podczas mocowania wszystkich prac, uczestniczyła aktywnie moja Przyjaciółka, za co jej z całego serca dziękuję :*

 Drzwi wejściowe
Wszystkich odwiedzających nasz przedszkolny kącik plastyczny wita z uśmiechem "gwiazdeczkowa" wróżka wykonana z brystolu, plastikowych kwiatków, brylancików i wstążki materiałowej. Została ona przymocowana do drzwi za pomocą taśmy dwustronnie klejącej.
Z prawej strony zaś, niedaleko kapelusza naszej uroczej czarodziejki, widnieje napis: "Pracownia małych artystów". Do jego stworzenia użyłam kartki rysunkowej w kolorze żółtym i kolorowe literki (narysowałam je, a następnie wycięłam z kolorowego papieru technicznego - starałam się, by każda literka miała różną barwę). Całość zalaminowałam i przymocowałam do drzwi taśmą dwustronną (lepsze ujęcie owego napisu widać na zdjęciu głównym).


Ściany
Jedną ze ścian zdobi sporej wielkości żyrafa wykonana z kolorowego brystolu (żółtego i brązowego). Przymocowałyśmy ją tam za pomocą taśmy dwustronnej.


Na żyrafie spoczywa zaś uroczy ptaszek (również stworzony z kolorowego brystolu).


Tuż obok żyrafy (z lewej strony) zamierzam jeszcze umieścić drzewo, ale jak na razie nie mam czasu, by podjąć się zadania jego utworzenia. Ale oczywiście, jak tylko się ono tam pojawi, wówczas dodam nowe foty ;)

Kolejnym elementem zdobniczym sali jest "motylkowa" ściana, która de facto została już przeze mnie wyróżniona w poprzednim wpisie (zobacz: Motyl origami jako dekoracja ścienna).Tuż przy drzwiach, obok żyrafy, zawiesiłam z kolei kolorową girlandę z motylami origami (instrukcję jej tworzenia znajdziecie pod TYM linkiem).


Sufit
Jako że w naszej pracowni powstają różnego rodzaju prace artystyczne, toteż potrzeba odpowiedniego miejsca, w którym można by je zaprezentować. W związku z tym tuż pod sufitem zostały przeciągnięte sznureczki (a dokładniej kordonek), na których już teraz wisi kilka wykonanych przez nasze dzieci dzieł (ściślej biorąc samoloty). 


Miejsca na wyeksponowanie prac dzieci
Poza ekspozycją sufitową, stworzyłyśmy również galerię ścienną. A że do jednej ze ścian przytwierdzona była kilkumetrowa listwa, toteż zdecydowałyśmy się skorzystać z owego dobrodziejstwa i umieściłyśmy na niej osiem ok. 2 - metrowych pasków wstążki. 


Jakiś czas temu paseczki te zostały wypełnione pracami starszaków - "Sówek" (grupy prowadzonej przez moją Przyjaciółkę).


Poza galerią "wstążeczkową" powstała również innego rodzaju ekspozycja, gdzie główną postacią prezentującą dziecięce dzieła jest chłopiec. Prace te zostały przytwierdzone do jego nóżek (sznurka) za pomocą szpileczek Na samym końcu sznureczka znajdują się buciki.


Utworzyłam również wersję "dziewczęcą', lecz póki co nie mam czasu jej zawiesić. Jak tylko tego dokonam, zamieszczę rzecz jasna zdjęcie ;)Dekoracje okienne
Każde z trzech znajdujących się w sali okien zostały wzbogacone o odpowiednie ozdoby. 
Na najmniejszym oknie umieściłyśmy niebieską chmurkę (w lewym górnym rogu) oraz tęczę - dekorację wiszącą (na samym środku). Przykleiłyśmy je do okna taśmą klejącą (podobnie zresztą jak pozostałe prace okienne).

Na oknie środkowym przykleiłyśmy sporej wielkości słońce (wykonane z żółtego brystolu i bibuły marszczonej). 
Pragnę tym samym zaznaczyć, iż wszystkie dekoracje okienne są niejako dwustronne, tzn. widok z wnętrza sali i od zewnątrz - tj. poza budynkiem - jest taki sam (widać uśmiechnięte słońce i obłoczki). 


Na trzecim z okien umiejscowiłyśmy dwie chmurki (stworzyłam je ze zwykłego bloku technicznego i bibuły marszczonej z motywem kropek). Oto pierwsza z chmurek - "górna":Tu natomiast druga - "dolna":
Dekoracje dodatkowe
Aby jeszcze bardziej wzbogacić naszą pracownię, wykonałam róże z bibuły marszczonej (w kolorze żółtym i pomarańczowym). Instrukcję ich tworzenia znajdziecie TUTAJ. Podobna dekoracja znajduje się w szatni, ale pokażę ją przy okazji innego wpisu ;)

I to by było na tyle :) Nasza pracownia z pewnością będzie się systematycznie wzbogacać o coraz to nowe dzieła, bowiem dopiero dwa tygodnie temu zaczął się nowy rok szkolny. Nie mniej o każdych nowych zmianach z pewnością będę Was informowała ;)

Obiecałam także, że postaram się zamieszczać posty dotyczące propozycji, które będzie można z powodzeniem przenieść na grunt przedszkolny... i jeden z nich pojawi się już dziś :)


Komentarze

 1. Piękne pani Alicjo:) Przy ścianie z motylkami, napewno się pani bardzo postarała:) Chętnie zrobię je aby udekorować pokój mojej 5-letniej siostrzyczki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Na szczęście miałam wspaniałego pomocnika w osobie mojej wspaniałej Przyjaciółki Emilki, która baaardzo mi pomogła :) Jestem przekonana, że siostrzyczce się spodoba :) Wiem, jak moje maluchy reagują na widok motylkowej ściany :) Życzę zatem powodzenia i pozdrawiam serdecznie :) :) :)

   Usuń
 2. Jestem pełna podziwu dla Pani pomysłów, zapału i chęci do pracy!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) To dzieci dają mi tę motywację :) Zawsze towarzyszą mi podczas, gdy coś tworzę bądź przygotowuję na zajęcia i co najważniejsze - same domagają się organizowania im jakiejś aktywności twórczej :) Jeśli więc są wokół osoby, którym sprawia to radość i które dzięki temu się rozwijają, to ja mam tym większą przyjemność, by działać :)

   Usuń
 3. Te ptaki na całej ścianie są świetne! Nie mogę się na nie napatrzeć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) To motyle orgiami. Tworzy się je bardzo prosto, więc sama możesz wykonać taką dekorację :) Instrukcję znajdziesz tu: http://lubietworzyc.blogspot.com/2015/07/motyl-origami-video.html Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 4. Piękna ściana z motylkami! Tylko... jak je Pani przytwierdziła do niej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję :) Są dwie opcje: 1) taśma dwustronna 2) specjalna masa mocująca :-)

   Usuń
 5. Zachwycające są te ptaszki papierowe, przepięknie wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma Pani na myśli motylki na ścianie? Zawsze może Pani stworzyć sobie podobną ozdobę ;)

   Usuń
 6. piękne prace osoby dorosłej... chciałabym zobaczyć pracę dzieci, które wzbogacają wystrój sal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na pewno takie dekoracje będą niezwykle oryginalne :) Natomiast nie jest to wcale takie proste. Przykładowo takie 3 - latki nie są w stanie stworzyć jakichś bardziej ambitnych ozdób. W przypadku 4 czy 5 - latków jest to jak najbardziej możliwe, natomiast takie maluchy nie mają jeszcze na tyle rozwiniętej sprawności manualnej, by realizować tego rodzaju projekty ;)

   Usuń
 7. Wykonanie kwiatów z bibuły mistrzowskie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś wspaniałego ❤
  Nic tylko czerpać inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. JaJ zrozrobta tecze wiszacaw zrobilabym to na lampy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć