Hiacynt malowany palcami


Skoro wiosna nie chce do nas zawitać (choć wedle kalendarza już niemal półtorej miesiąca powinniśmy cieszyć się z jej nadejścia), to przynajmniej możemy poprawić sobie humor produkcją różnego rodzaju kwiatów. Ostatnio pokazywałam Wam, jak wykonać trójwymiarową, papierową różę (zobacz: TU), a dziś z kolei skupimy się na produkcji pracy plastycznej, której głównym motywem będzie hiacynt. Podstawowym budulcem będzie tu farba, a narzędziem, które posłuży do jego stworzenia... nasz własny palec! ;)

 Potrzebne materiały:
- kartka rysunkowa w kolorze białym;
- ew. ołówek;
- farby - do malowania palcami/temperowe/akrylowe.

Sposób wykonania:


Kartkę rysunkową układamy pionowo i (jeśli chcemy) możemy stworzyć sobie przykładowy szkic hiacynta, a dokładniej jego łodygę i liście.

Dalej, korzystając z zielonej farby, malujemy liście i łodygę kwiatka (możemy zrobić to po śladzie, wedle stworzonego szkicu lub zrobić to "z pamięci" bez użycia jakiegokolwiek szablonu).

Następnie przystępujemy do produkcji płatków hiacynta - tworzymy je poprzez maczanie palca w farbie i odciskanie go na kartce.

Skończone! ;)


Do wykonania swojego hiacynta wykorzystałam farbę akrylową w kolorze fioletowym. Muszę przyznać, że był to doskonały wybór, gdyż po jej wyschnięciu, kwiatek wygląda naprawdę prześlicznie.

W podobny sposób możemy wykonać innego rodzaju kwiatki, a nawet całą łąkę (TUTAJ znajdziecie jedną z moich wcześniejszych prac).Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć