Ogień - praca plastyczna malowana palcami


Dziś jest kolejna okazja do świętowania - kieruję najlepsze życzenia w stronę wszystkich strażaków... i jednocześnie podsuwam Wam nową i zarazem twórczą propozycję właśnie o tematyce strażackiej. Przyda nam się czarna kartka i farby. Co będziemy malować? Przekonajcie się sami! ;)

Dzisiejszy wpis to nie typowa fotorelacja (jak zazwyczaj), lecz kompilacja zdjęć z zajęć, podczas których moi wychowankowie wykonywali plastyczną wersję ognia. Fotografie te pochodzą z ubiegłego roku, ale zachowałam je na pamiątkę :) Postaram się pokrótce opisać, jak przebiega cały proces produkcji takich wytworów, byście wiedzieli, jakie materiały będą niezbędne oraz na co należy zwrócić uwagę podczas działania :)

Potrzebne materiały:
- kartka techniczna (najlepiej w formacie A3, by dzieci miały dużo przestrzeni do malowania);
- farby - najlepiej takie do malowania palcami, ewentualnie temperowe (w kolorach: żółtym, czerwonym i pomarańczowym). Ja bazowałam na farbach do malowania palcami i naprawdę polecam skorzystanie z tego wariantu. Połączenie tego rodzaju farb z czarnym papierem daje naprawdę cudowny efekt.

Sposób wykonania:

Każde dziecko otrzymuje czarną kartkę oraz paletę z farbą w trzech wspomnianych wyżej kolorach. Dalej, zapoznajemy maluchy z tematem pracy... i pozwalamy im działać - one same będą wiedziały, co należy zrobić ;)

Wszystkie prace są naprawdę fantastyczne. Każda jest inna, ale dzięki temu unikatowa. Warto, po skończonych zajęciach, zestawić ze sobą wszystkie dzieła - efekt będzie oszałamiający - GWARANTUJĘ! :)

Poniżej zaś przedszkolaki podczas swojej twórczej pracy:Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć