czwartek, 19 marca 2015

Biedronka - dekoracja drzwi przedszkolnej sali dydaktycznej


Wiem, wiem, ostatnio sporo postów poświęcam ukazaniu dekoracji "drzwiowych"... Jakkolwiek myślę, że prezentowane przeze mnie propozycje być może staną się dla kogoś swoistą inspiracją godną faktycznej realizacji. Poza tym niektóre ozdoby można z powodzeniem wykorzystać w zupełnie inny sposób. I tak na przykład biedronka, którą widzicie na powyższym zdjęciu powstała w październiku z myślą o uroczystości pasowania na przedszkolaka, a teraz można ją podziwiać na drzwiach sali maluchów :)

Ta boża krówka bowiem, razem z papierową sową i żabką stanowiły element wystroju podczas wspomnianego pasowania (wisiały na wielkiej płachcie, stanowiącej tło do odbywających się w przedszkolu występów). Na tę chwilę żaba i sowa strzegą wejścia do toalety starszaków, zaś biedroneczka (jak zresztą widać) została wykorzystana jako element dekoracyjny drzwi.

Posiadam jeszcze wersję mini - biedroneczki, która w ubiegłym roku witała wszystkie osoby, które przybyły do naszego przedszkola. Gdzieś jeszcze powinnam posiadać zdjęcia, na których widać, jak owa ozdóbka się prezentowała... na pewno ich poszukam :)

Z kolei opcja maxi została nieco wzbogacona, bo i ile w przypadku wersji mini wszystko powstało z papieru, tak podczas produkcji giga - biedrony wykorzystałam także różową folię piankową, która dodała naszemu stworzonku pewnego swoistego charakteru,

Kiedy więc jakiś czas temu koleżanka zapytała mnie o to, w jaki sposób przystroić drzwi prowadzące do jej sali, podsunęłam jej pomysł z tą właśnie biedroneczką. Wspomniana tu koleżanka zdecydowała się również udoskonalić to dzieło harmonijkowymi kwiatkami, których instrukcję tworzenia zamieściłam rok temu (patrz: TU).

Jeśli nie zapomnę, wykonam jeszcze fotki żaby oraz sowy... i jeśli uda mi się odszukać, pokażę Wam jeszcze zdjęcia dekoracji z pasowania :)3 komentarze: