Rożek obfitości - prezent z okazji pasowania na przedszkolaka


W nadchodzącym tygodniu dzieci uczęszczające do przedszkola, w którym pracuję, zostaną oficjalnie pasowane na przedszkolaka. Dlatego już od jakiegoś czasu przygotowujemy się do niniejszej uroczystości, m.in. poprzez tworzenie różnego rodzaju dekoracji (ich zdjęcia postaram się zamieścić za kilka dni), wypisywanie dyplomów czy też organizowanie prób z dziećmi. Także widzicie sami, że ciężko jest znaleźć czas na blogowanie ;) Nie chcąc jednak zaniedbywać czytelników Lubię Tworzyć, zdecydowałam się zamieścić post poświęcony właśnie tematyce pasowania, który być może przyda się paniom przedszkolankom (zresztą nie tylko) i zainspiruje je do działania ;)

Poniżej bowiem przedstawiam instrukcję produkcji rożka obfitości, który jest wspaniałą formą prezentu dla oficjalnie pasowanych przedszkolaków. Takie rożki nasze gwiazdeczki otrzymały równo rok temu, a ich tworzenie nie należało do zadań wysoce skomplikowanych i czasochłonnych. Oczywiście, jeśli komuś bardzo zależy, może po prostu kupić taki róg, ale w 100% polecam wersję własnoręczną. I nie chodzi tu wyłącznie o oszczędność finansową, ale przede wszystkim dlatego, że niniejszy gadżet można zindywidualizować, czyli np.: jeśli grupa pasowana na przedszkolaka nosi nazwę "Biedroneczki", wówczas rożek tworzymy z czerwonego papieru i naklejamy na niego czarne kropki; w przypadku grupy "Pszczółki" wykorzystujemy papier żółty i doklejamy czarne paski, itd. Przedstawiona przeze mnie wersja jest oczywiście bardzo uproszczona. Chodziło mi bowiem o ukazanie wszystkich etapów prowadzących do powstania takiego prezentu.

Rożek obfitości, jak sama nazwa wskazuje, powinien być rzecz jasna wypełniony po brzegi różnymi "obfitościami" w postaci smacznych łakoci - cukierków, batoników, lizaków i wszelakich pyszności :)

Potrzebne materiały:
- brystol/kartka z kolorowego bloku technicznego;
- ew. czapeczka urodzinowa, która może posłużyć jako szablon do stworzenia rożka;
- klej w sztyfcie/taśma dwustronnie klejąca;
- bibuła marszczona (może być jednolita bądź z jakimś ciekawym motywem - pasków, serduszek, gwiazdeczek, itp.);
- nożyczki;
- ołówek i gumka do mazania;
- wstążeczka (materiałowa/plastikowa).

Sposób wykonania:

Na kartce z bloku technicznego/brystolu szkicujemy ołówkiem zarys naszego rożka (jeśli macie problem z realizacją niniejszego zadania, posłużcie się tekturową czapeczką urodzinową, która świetnie sprawdza się w roli szablonu) - patrz: zdjęcie 1 i 1a.

Całość wycinamy...

... a następnie smarujemy klejem w sztyfcie lewy kraniec naszej figury (można również posłużyć się taśmą dwustronnie klejącą)...

... i scalamy oba brzegi, tworząc w ten sposób rożek

Dalej, szykujemy bibułę marszczoną...

... w górnej, wewnętrznej części rożka umieszczamy taśmę dwustronną (ew. smarujemy niniejsze miejsce klejem)... 

... odklejamy plastikową "warstwę ochronną"...

... i mocujemy w owym miejscu bibułę.

Bibułę "marszczymy"... by w późniejszym etapie przewiązać ją wstążeczką...

Jednakże póki co chciałabym pokazać Wam wersję alternatywną produkcji rożka obfitości:

 W pierwszej kolejności realizujemy etap 1 i 2...

... a później górną część wyciętej figury smarujemy po całości klejem i umieszczamy tam bibułę marszczoną (zobacz: fot. powyżej). Klejem smarujemy też (analogicznie jak w punkcie 2) lewy brzeg przyszłego rożka (możemy także użyć taśmy dwustronnej).

Scalamy oba brzegi...

... zwijamy bibułę,...

... szykujemy wstążeczkę (ja wybrałam wersję materiałową)...

... i przewiązujemy nią bibułę marszczoną.

Et voila! ;) 

Moje rożki wyglądają może dość "pospolicie", ale najważniejsze, że już wiecie, jak wygląda proces ich tworzenia ;) Może za jakiś czas przedstawię Wam wersję "biedronkową", "pszczółkową" czy nawet "motylkową", ale to tylko pod warunkiem dostępności czasowej ;) :)


Inny gadżet niezbędny podczas pasowania pokazałam Wam już przy okazji wcześniejszego wpisu (Papierowa gwiazdka do pasowania na przedszkolaka).

Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć