sobota, 20 września 2014

Sówki - dekoracja drzwi przedszkolnej sali dydaktycznej


W dzisiejszym poście pragnę Wam zaprezentować kolejny ciekawy sposób na przyozdobienie drzwi prowadzących do przedszkolnej "pracowni" dydaktycznej. Główną rolę odgrywają tutaj kolorowe sówki, które spoczywają  na papierowych gałązkach i strzegą wejścia do sali najstarszej grupy wiekowej, czyli tzw. "zerówki".

Praca przy niniejszym projekcie powstała w przeciągu 2 - 3 godzin, jakkolwiek w jej realizację zaangażowane były aż 3 osoby. Mój udział sprowadzał się do opracowania koncepcji, stworzenia szablonów, przygotowania gałązek i pomocy w wyborze materiału i kolorystyki. Widok końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Chyba nikt nie spodziewał się, że dekoracja ta będzie aż tak doskonale się prezentować. Na ten moment można uznać, iż grupa "Sówki" ma najładniejsze drzwi w całym przedszkolu ;)

Wszystkie sówki zostały wykonane  w kolorowego papieru technicznego. Ich "brzuszki" zaś wycięto z kolorowej tektury falistej (przy czym sówki - dziewczynki mają "brzuchy" w kolorze różowym).

Gałązki zaś wykonano z brązowego brystolu.

Napis "sówki" wycięto z kolorowego filcu i przyklejono do zielonej kartki rysunkowej.Inne propozycje "drzwiowe" możecie zobaczyć w moich poprzednich wpisach: tj. dekorację z motywem żabek znajdziecie TU, zaś z ludzikiem LEGO w TYM miejscu)


3 komentarze:

  1. Można prosić o szablon sowy? monika785212@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy mogłabym prosić o szablony?buzia-186@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej , moglabym prosic szablon sowy domi9311@o2.pl

    OdpowiedzUsuń