Drzewa - wiosenna dekoracja przedszkolna


Niektórzy swe wakacje spędzają nad jeziorami, morzami, inni w górach, lasach, a jeszcze inni odpoczywają w pieleszach domowych. Są też i tacy, którzy muszą pracować i na chwile relaksu nie za bardzo mogą sobie pozwolić. Ja właśnie zaliczam się do tej ostatniej kategorii, jakkolwiek nie narzekam na brak nudy i wbrew pozorom znajduję czas na to, by się zregenerować i odprężyć ;) Co więcej korzystając z faktu, iż nie muszę sumiennie przygotowywać się do zajęć z dziećmi (mała przerwa w nauce i zasłużony wypoczynek należą się przecież także przedszkolakom i ich nauczycielom), toteż podjęłam się zadania nadrobienia zaległości blogowych. I tak na przykład niniejszy post poświęcony jest ukazaniu wiosennej dekoracji, która przez kilka miesięcy wisiała w naszej gwiazdeczkowej szatni... a jej twórcami był nie kto inny, jak same dzieci ;)

Ozdoba ta, pomimo swojej prostoty, prezentowała się naprawdę wspaniale i przyciągała oko każdej osoby, która miała okazję przebywać w naszym przedszkolu.

Wiosenne drzewka zostały wykonane grupowo w ramach zajęć plastycznych, które to zajęcia przebiegały dwuetapowo:
W etapie pierwszym dzieci przyklejały do szablonu drzewa (wyciętego z białego brystolu) kolorową bibułę marszczoną, przy czym pozostawiliśmy im pełną swobodę w kwestii doboru kolorystyki.
Etap drugi został poświęcony dekorowaniu drzewek różnokolorowymi kwiatkami, wyciętymi z papieru rysunkowego za pomocą specjalnych dziurkaczy.

Jako że stworzone przez nich prace wyglądały nad wyraz ciekawie, uznałam, iż trzeba je koniecznie wyeksponować... i co więcej, wykorzystać do wykonania gazetki przedszkolnej. Takim też sposobem drzewka te znalazły się w centralnej części szatni i nie dało się tak po prostu przejść obok nich obojętnie ;)

To drzewko różni się od pozostałych nie tylko z powodu braku dodatkowych ozdób w postaci kwiatków, ale przede wszystkim z uwagi na swą kolorystykę, która jakby to rzec - najzwyczajniej w świecie zaskakuje ;) 


A poniżej widać całą kompozycję:


Aby podkreślić nadejście nowej pory roku (natenczas wiosny), z tej racji gazetka została wzbogacona o dodatkowe elementy w postaci: kolorowych ptaszków oraz kwiatków (również wykonanych przez dzieci).

Taką gazetkę można zmodyfikować i dostosować do innej pory roku, np. jesieni. Także jeśli w jakiś sposób spodobał Wam się ten pomysł, może spróbujcie zrobić go po "jesiennemu". Można wówczas wykorzystać inne kolory bibuły marszczonej (różne odcienie brązu, czerwieni, żółci, pomarańczu), zamiast kolorowych kwiatków rosnących na drzewie użyć prawdziwych liści, a kwiaty na trawie i ptaki zastąpić darami jesieni (żołędziami, kasztanami) oraz zwierzątkami (jeżem, wiewiórką) . Myślę, że w takiej wersji przedszkolna gazetka będzie prezentować się równie interesująco ;)


Komentarze

  1. czy pojawią się jakieś kolejne prace pani autorstwa? Bo są niesamowite! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za komplement :) Jeśli tylko uda mi się znaleźć odrobinę czasu, na pewno dodam nowy post ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć