Paczka prezentowa w kształcie klocka LEGO


Kto jest lub też kiedykolwiek był fanem słynnych klocków LEGO, ręka w górę?! ;) Jeśli więc nadal lubujecie się w tych cudeńkach, bądź też znacie prawdziwego "LEGOwego" konesera, to może przypadnie Wam do gustu moja dzisiejsza propozycja ;)

Pomysł na stworzenie paczki prezentowej, która swym kształtem przypomina LEGO, zrodził się oczywiście przypadkiem. Już za kilka dni bowiem chrześniak mojego męża będzie obchodził swe urodziny. A że ma on już sporą kolekcję wspomnianych klocków (w dużej mierze za naszą sprawą, w tym mojego małżonka, który kilka lat temu obdarował go swoim licznym "LEGOwym" zbiorem, gromadzonym systematycznie od czasów dzieciństwa), toteż zdecydowałam się nawiązać do jego hobby poprzez wykonanie takiej oto "klockowej" paczuszki. Zamierzam jeszcze dołączyć do tego kartkę prezentową o takiej samej tematyce, o ile rzecz jasna wystarczy mi czasu ;)

Potrzebne materiały:
- kolorowa kartka techniczna A3 i jedna w identycznym kolorze, tyle że w formacie A4;
- klej w sztyfcie;
- sznurek papierowy;
- taśma dwustronnie klejąca;
- nożyczki;
- świeczka (tzw. "podgrzewacz");
- ołówek i gumka do mazania;
- kawałek folii piankowej/tektury.

Sposób wykonania

Jeden z pierwszych postów, który pojawił się na blogu, związany był z instrukcją tworzenia papierowej torby na prezenty. Wersja, którą dziś zamierzam Wam zaprezentować stanowi niejako jej rozwinięcie i dlatego odsyłam Was do wspomnianego wpisu (znajdziecie go TU). Konieczne więc będzie wykonanie wszystkich opisanych tam kroków, tj. aż do etapu 15. Dalszy przebieg działań przedstawiam poniżej:

Otrzymaną paczkę prezentową pozostawiamy w nienaruszonym stanie (tzn. jej nie rozkładamy).

Musimy natomiast zgiąć jej prawą część (w sposób ukazany na zdjęciu 17)...

... a później zaś lewą.

Dopiero po wykonaniu powyższych działań możemy z powodzeniem przystąpić do rozłożenia naszego "pakunku",...
... który z boku będzie wyglądał tak (patrz: fot. 19a)...

... zaś z innej perspektywy tak (zobacz: zdjęcie 19b).

We wnętrzu owej paczki przyklejamy taśmę dwustronną (w miejscu widocznym na zdjęciu 20). Czynimy to również po przeciwległej stronie.

Następnie szykujemy 2 kawałki papierowego sznurka...

... odklejamy taśmę dwustronną i umieszczamy na niej końcówki sznureczka (patrz: zdjęcie 22).
 W taki sam sposób mocujemy drugi sznurek, tyle że po przeciwnej stronie.


Dalej, z bloku technicznego A4 wycinamy 4 prostokąciki...

... które to prostokąty przyklejamy w miejscu mocowania sznurka. Maskujemy tym samym zarówno sznurek, jak i taśmę dwustronną.
 Po realizacji powyższych czynności nasza paczka prezentowa będzie wyglądać tak, jak obrazują to fotografie 25 i 25a:Kolejnym krokiem jest przygotowanie ośmiu kółek. Odrysowujemy je na kartce A4 (jako szablonu używamy tzw. podgrzewacza), po czym je wycinamy.

Później, z folii piankowej/tektury, wycinamy 8 maleńkich prostokącików i przyklejamy z obu ich stron taśmę dwustronnie klejącą.

W kolejnym etapie odklejamy taśmę z jednej strony owego prostokącika  i przyklejamy do powierzchni koła,...
 ... a potem owo kółeczko mocujemy na paczce prezentowej...

... i takim oto sposobem wypełniamy całą jej przestrzeń. 

Paczuszki prezentowe produkuje się naprawdę bardzo szybko, także jeśli tylko dysponujecie odpowiednimi materiałami do tworzenia, to koniecznie spróbujcie zrobić je samodzielnie. To nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim dobra zabawa, ogromna satysfakcja i nade wszystko podziw i szacunek ze strony osoby obdarowywanej... bo przecież prezent wręczony w takiej formie ma wyjątkowo dużą wartość... Także kochani, do dzieła! :) :) :)Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć