Choinki, choineczki - zbiór handmade'owych świątecznych inspiracji


Święta Bożego Narodzenia dają nam doskonałą okazję do tworzenia. A że na Lubię Tworzyć na przestrzeni 10 (!) lat powstało całe mnóstwo projektów, toteż zdecydowałam się je nieco usystematyzować poprzez przygotowanie zbiorczych wpisów poświęconych określonemu zakresowi tematycznemu. To już nie pierwszy taki zabieg, bowiem kilka lat temu stworzyłam dla Was wpis poświęcony gwiazdkom i śnieżynkom (KLIK). Jak się okazało, zdało to egzamin ;) Dlatego tym razem pokusiłam się o zebranie w jednym miejscu inspiracji choinkowych. Tak jest! W niniejszym poście znajdziecie wszystkie zrealizowane dotąd projekty z motywem choinki :) 

To jak? Gotowi? ;) 

1. Świąteczna choinka origami


Tę uroczą choineczkę stworzyłam na samym początku istnienia bloga :) Jest śliczna, łatwa w produkcji i może być wspaniałym elementem dekoracyjnym - umieszczona w ozdobnym słoiku z pewnością doda nieco świątecznej atmosfery :) Tutorial ze sposobu jej produkcji jest dostępny TUTAJ.

2. Szydełkowa choinka


Jeśli lubicie szydełkować i macie do tego smykałkę, to może chcielibyście wykonać taką choinkę? Ku inspiracji (KLIK).


3. Choinka z papierowych kółek


Przepiękne choinki możemy wykonać na bazie papierowych kół oraz korka. Jak dokładnie przebiega proces ich powstawania? Tego dowiecie się z TEGO wpisu ;) 


4. Choinka origami


Kolejna odsłona choinki wykonanej metodą origami. Sposób jej produkcji jest zbliżony do choinki z punktu pierwszego. I chyba nie będzie zaskoczeniem, jeśli dodam, że powstaje ona w równie łatwy sposób (?) ;) Przekonajcie się klikając TUTAJ5. Choinka - przedszkolny kalendarz adwentowy 


Choinka pełniąca funkcję kalendarza adwentowego to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w przedszkolach czy szkołach, ale również w warunkach domowych ;) Sprawdźcie, w jaki sposób ją wykonaliśmy (KLIK).6. Choinka z taśmy malarskiej - zabawa dydaktyczna


Produkcja choinki nie musi mieć wymiaru stricte twórczego. Na co komu choinka z taśmy malarskiej? Oto odpowiedź (KLIK).


7. Choinka z piórek


Piórka, kawałek tektury i klej na gorąco - tylko tyle potrzeba, by wykonać taką przepiękną choinkę, która - jeśli właściwie ją przechowamy - posłuży nam na lata ;) W TYM miejscu zapoznacie się z precyzyjnym tutorialem.

8. Choinka z bibuły marszczonej 

 
Choinka wykonana tzw. metodą cukierkową nie dość, że wygląda wspaniale, to jeszcze tworzy się z dużą łatwością. Zobaczcie sami (KLIK). 

9. Choinka z kartonu i wełny 


Jeśli poszukujecie skromnej a zarazem efektownej ozdoby świątecznej, to ta choinka powinna spełnić Wasze oczekiwania (KLIK). 

10. Kartka świąteczna z choinką origami


Oto kolejny przykład choinki wykonanej techniką origami, przy czym w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek ta jest wersji 2D i posłużyła do wykonania kartki świątecznej. Z precyzyjną instrukcją zapoznacie się TUTAJ. 


11. Choinka stemplowana palcami - kartka okolicznościowa


Jeszcze jedna kartka okolicznościowa z choinką w roli głównej. Wykonana w banalnie prosty sposób - wystarczy farba... i palec :D Ale więcej o tym projekcie opowiadam w TYM wpisie. 12. Choinka origami 3D


Przed Wami choinka origami w trójwymiarowej postaci. TUTAJ zawarłam wszystkie wskazówki odnośnie sposobu jej produkcji. 


13. Choinka - kalendarz adwentowy


TEN wpis może się spodobać tym spośród Was, którzy nie macie wystarczającej ilości czasu na wykonanie własnego kalendarza adwentowego ;) Z myślą o Was przygotowałam gotowy do pobrania szablon :D

14. Choinka z szyszek


Choinka, którą stworzycie przy użyciu szyszek będzie dekoracją, która posłuży na lata. Spójrzcie, jak powstaje (KLIK)


15. Choinka z bibuły włoskiej


Bibuła włoska to świetny materiał twórczy. A choinka z niej wykonana wygląda naprawdę wspaniale. Dlatego zachęcam Was do zapoznania się z dokładną instrukcją tworzenia widocznych na powyższym zdjęciu choinek (KLIK). 


16. Choinka z chwostów - obrazek DIY


Włóczka, klej na gorąco, kawałek kartki i patyk. Przygotujcie te materiały i działajcie (KLIK).


17. Choinka z bibuły - kartka DIY


Jeśli planujecie wysłać do bliskich kartki świąteczne, to zatrzymajcie się przy tej ślicznej kartce. Jej produkcja zajmie Wam dosłownie chwilę, natomiast efekt końcowy bardzo miło zaskoczy (KLIK).


18. Kalendarz adwentowy "choinka" z pudełek po zapałkach


Ten nietypowy kalendarz adwentowy, wykonany przy użyciu pudełek po zapałkach, prezentuje się naprawdę wspaniale, dlatego koniecznie dowiedzcie się, jak powstawał (KLIK).


19.Choinka origami


Jak widać po dzisiejszym wpisie wśród choinek królują te, które powstały przy wykorzystaniu metody origami. Oto kolejny wzór (KLIK)Z biegiem czasu powyższe zestawienie będzie się powiększać. Będę, rzecz jasna dbała o dodawanie nowych inspiracji ;) 

Czy jest tu projekt, który w szczególny sposób skradł Wasze serce? ;) 
Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć