Święty Mikołaj z lizaka


W ostatnim czasie dostaję od Was mnóstwo wiadomości z prośbą o udostępnienie szablonów lizakowego renifera i bałwana (KLIK). Dziś do tej "dwójki" dołącza kolejny towarzysz. I to nie byle jaki... bo sam Święty Mikołaj (!) Także byście się w weekend nie nudzili, łapcie nowy tutorial!

Jeśli jest Tobie potrzebne takie LIZAKOWE OPAKOWANIE, a z różnych względów nie możesz/nie chcesz/nie potrafisz/nie masz czasu jej zrobić/etc., to może zainteresuje Cię jego WERSJA ELEKTRONICZNA? W takim przypadku zapraszam do naszego nowo powstałego sklepu na platformie Etsy (KLIK) :) Znajdziesz tam dużo ciekawych wzorów ;) A jeśli nie ma wśród nich modelu, który jest Tobie aktualnie potrzebny, napisz do nas :) Pliki są dostępne do pobrania od razu po dokonaniu transakcji. Wystarczy je wydrukować, wyciąć, złożyć i skleić :) Kupujesz raz - korzystasz do woli :) Zapraszamy :)

Potrzebne materiały:


 • okrągły lizak (mój to Chupa Chups);
 • poszczególne elementy Św. Mikołaja, wycięte na podstawie szablonu (możecie go zrobić sami, a w razie potrzeby odezwijcie się do mnie na maila: lubietworzyc@gmail.com, a Wam go udostępnię). Wykorzystałam tu folię piankową, ale można też spokojnie użyć papieru technicznego;
 • klej w sztyfcie;
 • nożyczki;
 • czarny cienkopis;
 • biały żelopis;
 • pastel różowa + pędzel do jej rozprowadzenia;
 • czerwona, materiałowa wstążka.

Sposób wykonania:

W pierwszej kolejności przyklejamy beżowy skrawek papieru, pełniący rolę twarzy Świętego Mikołaja. Robimy to od strony wewnętrznej.

Później, po odwróceniu wszystkiego na drugą stronę, rysujemy oczy i uśmiechniętą buzię, przyklejamy brwi oraz dodajemy nieco różu na policzki (nakładamy pędzelkiem pastel). 

Dalej, mocujemy czapkę...

... białą otoczkę i pompon - najpierw z jednej strony...

... a następnie to samo robimy z drugiej strony.

Na końcu wiążemy czerwoną wstążkę. 

Fajne, prawda?! :)

I dodatkowe zdjęcia, na zachętę:

To jak? Kto dziś ze mną tworzy? ;)

Komentarze

 1. Super sprawa, idealne jako dopełnienie kalendarza adwentowego dla dzieciaków. Mogę prosić szablon mikołaja oraz renifera i bałwanka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) A w sprawie szablonu skontaktuj się ze mną poprzez maila (lubietworzyc@gmail.com) :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć