Wystawa prac dzieci w przedszkolu


Rok szkolny 2014/2015 dobiegł nareszcie końca i można się cieszyć upragnionymi wakacjami. Dla mnie jednak czas pracy się nie kończy, bo przedszkole jest czynne zarówno w lipcu, jak i sierpniu. Zresztą w tymże czasie nadrabiam zaległości blogowe, bo troszkę się tego nazbierało ;) I tak też, w dniu dzisiejszym, chciałabym Wam zaprezentować coś wyjątkowego... a mianowicie prace plastyczne przedszkolaków, którymi przyszło mi się opiekować. Nie są to oczywiście wszystkie ich dzieła (gdyż nie byłabym w stanie sfotografować każdej pojedynczej sztuki), lecz tylko wybrane specjalnie na potrzeby organizowanego w naszej placówce wernisażu. Jeszcze w marcu naszła mnie myśl, by rok szkolny podsumować w czysto artystycznym stylu (bo w końcu nasze przedszkole ma profil plastyczny). Oficjalne otwarcie niniejszej wystawy nastąpiło 29 maja, kiedy to w przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Jak się później okazało, pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę ;)

Spośród setki obrazków wybraliśmy te, w które nasze maluchy włożyły najwięcej serca, pracy i wysiłku. Wszystkie te dzieła zostały przeze mnie oprawione (kilka z nich umieściłam w gotowych ramkach, część zaś w specjalnie wykonanych obramowaniach) oraz opatrzone karteczką zawierającą podstawowe informacje dotyczące: tematu pracy, imienia i nazwiska autora dzieła oraz nazwy grupy, do której dane dziecko przynależy. Część z nich powiesiliśmy na ścianie prowadzącej wzdłuż schodów, zaś pozostałe znalazły swoje miejsce w szatni oraz w sali, w której odbywał się poczęstunek. Rodzice byli zachwyceni  wytworami swych pociech, a dzieci niezwykle dumne, że ich praca spotkała się z takim uznaniem :)

Poniżej prezentuję tylko część "dziełek", gdyż kilka z nich zostało już zabranych do domu przez niecierpliwych artystów ;)

1. "Pisanka wielkanocna"
Wykonana przez pięcioletniego chłopca. Grupa starszaków stworzyła takie jajka specjalnie na potrzeby udekorowania giga pisanki (patrz: Zajączek wielkanocny z giga styropianowego jajka). 
2. "Kwiaty dla babci"
Obrazek ten wykonał 3 - letni Adaś z okazji Dnia Babci. Instrukcję tworzenia takiego uroczego wazonu z kwiatami zamieściłam zresztą kilka miesięcy temu (zobacz: Wazon z kwiatami - prezent z okazji Dnia Babci).
3. "Walentynkowe serduszko"
Autorką poniższego serca jest 2,5 - letnia Zuzia. Maluszki wykonały tę pracę z okazji Walentynek.
4. "Pan bocian"
Dzieło nawiązujące do tematyki wiosennej, stworzone przez 2,5 - letniego Oskara z grupy najmłodszej.
5. "Stempelkowa gruszka"
... która powstała jeszcze w okresie jesiennym. Twórczynią tejże pracy jest moja wychowanka, 3 - letnia Jagódka.
6. "Słoneczko"
... stworzone z żółtej wydzieranki. Obrazek ten powstał dzięki Mikołajowi, przynależącemu do grupy "Biedroneczki".
7. "Ufoludek Humorek"
Laura, autorka tego dzieła, nie dość, że namalowała je sama (spójrzcie tylko, jaką ma dziewczynka wyobraźnię), to jeszcze tak ciekawie nazwała swojego ufoludka. To się dopiero nazywa kreatywność :)
8. Górnik
Kolejny wytwór autorstwa starszaka. Tym razem swoją sprawnością manualną wykazał się Borys. 9. "Jesienny liść"
W podobnym tonie została utworzona kolejna praca najstarszej grupy. Jak widać na załączonym obrazku, Ksawery świetnie poradził sobie z realizacją twórczego zadania. 
10. "Kolorowa kaczuszka"
... może i na pierwszy rzut oka wydaje się dość banalna, ale jeśli Wam powiem, że wykonał ją 2 - letni Piotruś, to na pewno zmienicie swój pogląd ;)
11. "Dzień Dyni"
Dzieło dwuetapowe, wyprodukowane podczas uroczystości z okazji Dnia Dyni. Jeśli się dobrze przyjrzycie, zobaczycie, że materiałem, którym został wypełniony obrazek są... pestki dyni (!). Kiedy klej zdołał wyschnąć, dzieci malowały zawartość pomarańczową farbą. 
12. "Królewska korona"
... wyklejona plasteliną i przyozdobiona koralikami. Niespełna 2 - letnia Lenka może być dumna ze swojej pracy :) 
13. "Wielkanocne jajo"
Ta puchata pisanka powstała z rąk maleńkiego, bo 1,5 rocznego Czarusia. Prawda, że jest urocza? :)

14. "Serduszko dla dziadka"
3 - letnia Julka stworzyła taki obrazek dla swojego dziadka. 
W styczniu prezentowałam Wam podobne prace (spójrz: Serduszkowy obrazek - prezent z okazji Dnia Dziadka).
15. "Pada deszcz"
Dzieło nawiązujące do jesiennej pogody, utworzone przez przedszkolaka z grupy "Biedroneczki"
16. "Bukiet dla babci"
... którego twórczynią jest 3 - letnia Wiktoria 
17. "Poznajemy instrumenty muzyczne - gitara"
Pomysł na stworzenie takiej pracy zrodził się w głowie mojego męża. Jeśli się bardzo dokładnie przyjrzycie, zaobserwujecie, że duża gitara została wypełniona pomarańczowymi mini - gitarami. Mateusz, który wyklejał poniższy obrazek musiał się nieźle natrudzić ;)
18. "Wesoły słoń"
... z trąbą, która wydaje z siebie dźwięki. 3,5 - letni Kacperek miał wiele frajdy podczas samej produkcji takiego słonika, jak i z dmuchania w gwizdek, który został do niego dołączony ;)
19. "Święty Mikołaj"
... powstał dokładnie 6 grudnia i stanowił prezent dla "prawdziwego" Mikołaja, który tego dnia miał wpaść z wizytą do przedszkola. Starszak - Filip bardzo się więc starał, by jego obrazek był wyjątkowo udany :)
20. "Idzie jeż"
... może ciebie ukłuć też! (jak to było w jednym z wierszyków). Nie mniej ten papierowy zwierzak jest autorstwa 4 letniego Piotrka. 
21. "Kula śniegowa"
... utworzona przez 4 letnią Olę, która była (wraz z innymi kulami) jednym z elementów dekoracyjnych w sali grupy "Żabki" (zobacz: Dekoracje bożonarodzeniowe w przedszkolu).
22. "Rakieta kosmiczna"
Projekt ten został zrealizowany w trakcie zajęć dotyczących tematyki kosmosu. 
23. "Serduszkowe drzewo dla babci i dziadka"
Zobaczcie tylko, z jakim rozmachem ta praca została wykonana. Karol (6 - latek) naprawdę się postarał! ;) 
24. "Bałwanek"
... wykonany przez 5 - letnią Wiktorię prezentuje się naprawdę uroczo, nieprawdaż?

25. "Wiosenne kwiaty"
Muszę przyznać się bez bicia, że ta praca jest jedną z moich ulubionych. 3 -letni Kubuś naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) Może niebawem pokażę Wam, jak niniejszy malunek wykonać ;)
26."Dzień i noc - zegar"
Aby przybliżyć dzieciom tematykę dnia i nocy, wyprodukowaliśmy na zajęciach zegary, których wskazówka się obraca. Nie muszę chyba dodawać, że maluchy były zachwycone ;) 
27. "Wiosenne drzewo"
Ponad godzinne (!) siedzenie przy stole i przyklejanie skrawków bibuły na karteczkę, zaowocowało powstaniem uroczego, wiosennego drzewka. 4 - letnia Wiktoria pokazała klasę ;)
28. "Ruda wiewióreczka"
... pokolorowana pastelami olejnymi i mająca ogon wypełniony listkami, naprawdę bardzo się udała naszej 3,5 - letniej Alutce :)
29. "Mój dom"
A oto wizja własnego domu 3,5 - letniego Bartusia :)
30. "Wiosenna pogoda"
... oczami 4,5 - letniej Seleny:
31. "W warzywach zdrowie się ukrywa"
... przekonała się o tym niespełna 2 - letnia Paula.
32. "Słonecznik"
Dokładnie taki sam, jaki opublikowałam na łamach bloga niecały rok temu (zobacz: Słonecznik papierową rolką malowany), przy czym 4 - letni Maks wypełnił swe dzieło kaszą gryczaną i kuskusem. Na zdjęciach zamieszczonych poniżej widać, jak prezentują się co niektóre obrazy na ścianie :)

Myślę, że za rok pomyślimy nad czymś równie ciekawym :) Ale póki co delektujemy się wakacjami :) 

P.s. Pragnę jeszcze dodać, że autorką tekstu umieszczonego w ramce na zdjęciu głównym, jest moja zdolna przyjaciółka Emilka :)Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć