Pudełko prezentowe z rolki po papierze toaletowym


Ostatnim wpisem udowodniłam, iż najprostszy przedmiot można przemienić w super praktyczny gadżet (patrz: Wazon ze szklanej butelki). Idąc więc dalej za ciosem przedstawiam Wam kolejną propozycję, gdzie w roli głównej wystąpi... tadam!!!: rolka po papierze toaletowym!!!

Kto bowiem powiedział, że niniejsza rzecz ma lądować prosto do kosza? Nawet nie wiecie, ile przeróżnych cudeniek można z niej wyprodukować!!! Już teraz możecie zacząć chomikować każdą pojedynczą rolkę, bowiem przydadzą się Wam one w przyszłości, a pomysły na ich wykorzystanie znajdziecie oczywiście tu :)

Zamieszczona poniżej fotorelacja przyda się z pewnością wszystkim tym osobom, które już powolutku przygotowują się do Dnia Matki i Dnia Ojca. Do takiego papierowego pudełeczka można bowiem schować wiele różnych skarbów, zarówno tych zakupionych w sklepie, jak i własnoręcznie wykonanych (np.: mini serduszka origami, których instrukcję wykonania znajdziecie w formie FOTO i VIDEO).

Co więcej, takie papierowe pudełeczka mogą wykonać samodzielnie dzieci na etapie przedszkolnym, stąd polecam paniom przedszkolankom zorganizowanie tego typu zajęć plastycznych. Po złożeniu pudełeczka maluchy mogą własnoręcznie ozdobić swoją pracę (np. malując ją farbami, obklejając papierem wycinankowym czy plasteliną). Można też (zanim je złożymy) obkleić je papierem dekoracyjnym, bibułą marszczoną czy nawet dziecięcym rysunkiem (maluchy najpierw wykonają jakiś malunek a później obklejają nim rolkę). Pomysłów w tym aspekcie jest naprawdę bardzo dużo. Wystarczy tylko puścić wodze swojej wyobraźni :)

Potrzebne materiały:
- rolka po papierze toaletowym;
- klej w sztyfcie/taśma dwustronnie klejąca do przymocowania:
- bibuły marszczonej bądź papieru prezentowego;
- ewentualnie farby plakatowe,

Sposób wykonania:

Przygotowujemy rolkę po papierze toaletowym...

... i ją delikatnie spłaszczamy.

Następnie zaginamy ją w sposób pokazany na zdjęciu 3...

... i dalej tak, jak na zdjęciu 4. Otwór rolki został "zamknięty".
 Analogiczne działanie (tj. jak w etapie 3 i 4) wykonujemy z drugiej strony...

Co pozwoli na otrzymanie prostego, ale bardzo efektownego pudełeczka...
... które prezentuje się po stokroć lepiej, gdy obkleimy je papierem prezentowym bądź bibułą marszczoną.Oczywiście niniejszy gadżet można jakoś dodatkowo udekorować (ja wykorzystałam tu koronkę oraz róże z czerwonej bibuły marszczonej. Instrukcję wykonania takich różyczek znajdziecie w formie video TU).

A Wy kochani, wysyłajcie swoje prace na adres mailowy bloga (lubietworzyc@gmail.com), bowiem z miłą chęcią zapoznam się z Waszą twórczością :)

Komentarze

  1. Patrzę, patrzę i dalej nie dowierzam że to jest rolka papieru ! Super pomysł :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć