Tęcza z kartonu - dekoracja w wersji DIY


Zróbmy razem tęczę. Trochę nietypową, bo z różnymi wzorkami: kropkami, kreskami oraz gwiazdkami. I w dodatku w nietęczowych odcieniach. Dodajmy też trochę zdobników z kolorowego kordonka, by całość prezentowała się jeszcze ciekawiej. Bo kto powiedział, że tęcza nie może być... nieco abstrakcyjna (?) ;) W końcu jedyne co nas ogranicza, to nasza własna wyobraźnia :D

Istnieje mnóstwo gotowych dekoracji, które można z łatwością nabyć. Ale istnieje też cała masa ozdób, które stworzymy własnoręcznie przy niewielkim wysiłku i minimalnym nakładzie kosztów. I takim przykładem jest dzisiejszy tęczowy projekt.

Do jego wykonania potrzebny będzie:
💜 karton 
💜 nożyczki 
💜 ołówek + gumka (opcjonalnie)
💜 pędzelek 
💜 farby 
💜 czarny cienkopis 
💜 biały żelopis 
💜 klej biały 
💜 kolorowy kordonek 

Na kartonie narysuj kształt tęczy  i go wytnij. Możesz wykonać różne wzory - bardziej zaokrąglone, wąskie lub szerokie. Im bardziej różnorodne, tym fajniej. Później zabierz się za projektowanie. Rozplanuj, jak chcesz, by Twoja tęcza wyglądała - ile ma mieć ramion, czy mają być wąskie czy szerokie, jak chcesz ją dodatkowo ozdobić (a może nie chcesz). Daj się ponieść własnej wyobraźni. Pamiętaj, że każdy pomysł jest dobry. A kiedy projekt będzie już gotowy, to weź do ręki pędzel oraz farby ... i działaj (!) 

Po tym, jak farby wyschną, możesz wprowadzić dodatkowe zdobniki, korzystając z czarnego cienkopisu czy białego żelopisu. Jeśli chcesz, to dodaj też ozdobę z kordonka, wciskając go w wewnętrzną przestrzeń  kartonu (przed włożeniem nałóż na końcówkę odrobinę kleju białego). Na odwrocie przymocuj pętelkę z kordonka, co posłuży za zawieszkę. Dzięki niej tęczę będzie można powiesić na ścianie. 

Proste, ale za to niezwykle urocze i praktyczne zarazem :D

Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć