Koniczyna z pasków papieru


Blisko miesiąc temu, na moim kanale na YouTube, opublikowałam film, w którym zaprezentowałam sposób produkcji papierowej koniczynki (do obejrzenia TU). Jednakże w związku z tym, że zawsze staram się tworzyć równolegle fotorelację, toteż i w tym przypadku nie mogło być inaczej ;

Czynię to co prawda z pewnym opóźnieniem, lecz natenczas jest mi mega ciężko zorganizować sobie swój dzień w taki sposób, by mieć czas na wszystko. Doba jest dla mnie zdecydowanie za krótka, a chwila na odpoczynek jak najbardziej mi się należy. Dlatego będę starała się nadrabiać systematycznie wszystkie swoje dotychczasowe zaległości... ale w swoim własnym tempie ;) Także wybaczcie, jeśli zalegam z odpisywaniem na Wasze komentarze czy wiadomości. Postaram się to jak najszybciej naprawić :)

A teraz zajmijmy się naszą paseczkową koniczynką...

Potrzebne materiały:
- 19 pasków papieru:
*7 w kolorze ciemnozielonym - 21x2,5cm,
*6 w kolorze jasnozielonym - 18x2,5cm,
*6 w kolorze białym - 15x2,5cm;
- klej w sztyfcie; 
- ewentualnie klej na gorąco.

Sposób wykonania:


Koniczynkę produkuje się niemal w identyczny sposób co kwiat z pasków papieru, stąd bardzo proszę, byście zajrzeli pod TEN link i zrealizowali wszystkie opisane tam czynności aż do etapu 7.

Jako że będzie to trójlistna koniczyna, toteż musimy wykonać 6 identycznych płatków - modułów.


Bierzemy 2 z nich...

... i za pomocą kleju w sztyfcie scalamy je (łączymy ze sobą bok jednego z bokiem drugiego) w efekcie czego powstał kształt serca.

Dokładnie tak samo postępujemy z pozostałymi 4 elementami...

... a później układamy je tak, jak obrazuje to zdjęcie 11...

... przygotowując w międzyczasie ciemnozielony pasek papieru o wymiarach 21x2,5cm. Na jedną z jego końcówek nanosimy klej w sztyfcie...

... po czym łączymy go z drugim końcem, składając całość na pół. Utworzyliśmy w ten sposób ogonek koniczynki...

... który następnie umieszczamy w dolnej części naszej całej konstrukcji. Wszystkie te składniki scalamy - najlepiej klejem na gorąco.

I to by było na tyle ;)

Taką ozdóbkę można z powodzeniem powiesić - będzie się naprawdę pięknie prezentować :)

Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć