Potworki - zabawa w rozpoznawanie kolorów (video)

  

Poniedziałek co prawda powoli chyli się ku końcowi, ale niezależnie od tego muszę zrealizować swoje cotygodniowe postanowienie o zamieszczaniu na stronie wpisu poświęconego produkcji handmade''owych pomocy dydaktycznych do pracy z dziećmi. I tak, w kolejnym odcinku poświęconemu tejże tematyce pokazuję, jak wykonać papierowe potworki, które pozwolą nam na rozwijanie u dzieci umiejętności rozpoznawania podstawowych kolorów! :)


Zanim zabierzecie się za oglądanie, spróbuję wyjaśnić, w jaki sposób należy korzystać z niniejszych pomocy dydaktycznych. Otóż każdego takiego stworka przyklejamy (taśmą klejącą) do papierowego/plastikowego pudełka. Następnie układamy je w rzędzie (lub półkolu) jedno obok drugiego. Dalej, należy rozłożyć przed dziećmi klocki w identycznych kolorach co stworki. Maluchy będą miały za zadanie nakarmić potworki klockami (zwracając uwagę na ich barwę) poprzez wrzucenie ich przez wycięty otwór (klocki wylądują wówczas w pudełku). Można poprosić je, by dawały stworkom określoną ilość takich klocków (np. 2, 3, itp.).

Zajęcia z wykorzystaniem takich barwnych potworów zrealizowałam jakiś dłuższy czas temu, jeszcze w ubiegłym roku. Postaram się jednak przeprowadzić je z dziećmi ponownie, by zaprezentować Wam, jak wygląda to w praktyce. Póki co możecie mi wierzyć na słowo, że dzieci były zachwycone i z ogromnym zainteresowaniem oraz nade wszystko chęcią brały udział w zabawie.


A poniżej moje potwory i "spółka" :D

Komentarze

  1. Pani potworki zrobiły dzisiaj furrorę na zajęciach. Dzieciaki były zafascynowane. Oczywiście każdemu nadałam imię i wymyśliłam o nich historyjkę. Pozdrawiam i dziękuję za inspirację. Anna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę? Zatem rewelacja! :) Cieszę się, że pomysł się spodobał :) Miałam co prawda okazję testować go podczas zajęć ze swoimi wychowankami, ale miło jest wiedzieć, że cieszy się zainteresowaniem także wśród innych dzieci :) Pozdrawiam ciepło :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć