Dinozaur ze styropianowych jajek


Nadrabianie zaległości blogowych w toku. I tak na przykład dzisiejszy wpis będzie poświęcony... dinozaurom. Dokładnie 30 września br. moi wychowankowie, własnymi rączkami (i przy mojej niewielkiej pomocy ;)), stworzyli swoje osobiste, prehistoryczne zwierzątka. Okazja była wyjątkowa, bowiem celebrowaliśmy tego dnia Dzień Chłopaka, a że nasi uroczy "panowie" zażyczyli sobie otrzymać w prezencie właśnie dinozaury, toteż należało spełnić ich prośbę ;)

Głównym materiałem budulcowym są tutaj styropianowe jajka (w różnych rozmiarach), które najpierw zostały przez dzieci pomalowane farbami temperowymi (odcieniem czerwonym i zielonym), a następnie (po ich wyschnięciu) złożone w dwa urocze dinusie ;) Nie używaliśmy żadnego kleju, lecz posłużyliśmy się zwykłymi wykałaczkami, które po prostu wbijaliśmy w poszczególne jajka. Metoda ta okazała się bardzo skuteczna, bowiem do tej pory nasze dzieła stoją sobie na półce. Żeby nie było - to dzieci decydowały, jaki wygląd będą miały nasze stworzonka. Co prawda trzeba było przemieścić co niektóre elementy, by dinozaury się nie przewracały, aczkolwiek maluchy wykazały się nie lada wyobraźnią. Na samym końcu dodaliśmy zwierzakom: oczka, grzbiet (wykonany z drucika kreatywnego, który z łatwością wbija się w styropian) oraz buźki (również stworzone z drucika).

Jeśli chcecie zobaczyć sam proces tworzenia, to zajrzyjcie TU, zaś efekt końcowy widać zamieszczonej poniżej galerii ;)

Oczywiście można wykonać jeszcze innego rodzaju dinozaury. Wszystko to zależy od naszej kreatywności. A jeśli Wam uda się stworzyć podobne stworzonka, to podeślijcie ich zdjęcia na adres mailowy bloga. Z największą przyjemnością zamieszczę je na stronie LT w zakładce "PRACE FANÓW" ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć