Girlanda z żurawiami origami


Już od niemal miesiąca produkuję wszelakiego rodzaju dekoracje, które natenczas zdobią wnętrze przedszkola, w którym pracuję. A że jest to proces bardzo czasochłonny, toteż każdego dnia pojawiają coraz to nowe ozdoby, które tylko przypominają, że wiosna jest tuż, tuż ;) I tak też, w szale twórczym, wykonałam girlandę z żurawiami origami, która aktualnie stanowi jeden z elementów wystroju mojej sali. Niniejsza propozycja jest na tyle interesująca, że zdecydowałam się Wam ją tu zaprezentować i tym samym zachęcić do jej wykonania ;)

Zanim jednak zabierzecie się za tworzenie samej girlandy, koniecznie zajrzyjcie TU. Odnajdziecie tam szczegółową instrukcję prezentującą sposób powstawania żurawia origami.

Jeśli zaś mowa o samej girlandzie, to wyprodukowałam ją tak:

Szkielet girlandy utworzyłam, łącząc cztery duże patyczki w kolorze zielonym. 

Następnie przez każdego z żurawi przewlekłam igłę z nitką (na końcówce można zamieścić koralik czy cekin, by nitka nie uciekała, a tym samym żuraw nie spadał. Jakkolwiek zamiast nitki warto wykorzystać kordonek czy jakiś sznureczek - tu wedle uznania) i przymocowałam je do naszego szkieletu, zawieszając owe ptaszki na różnej wysokości - jedne niżej, inne wyżej. Aby nitka nie była nadto widoczna na naszej patyczkowej zawieszce, zatuszowałam ją, przyklejając w miejscach wiązania papierowe, gotowe kwiatki (posłużyłam się klejem na gorąco). 
I ot, cała filozofia ;) 

Na potrzeby ozdobienia sali, wykonałam dwie takie girlandy, przy czym jedna posiada zawieszkę (vel drewniany szkielet) w kolorze zielonym (który zresztą widać na fotkach), a druga jest krwisto czerwona. Obie dekoracje zostały zawieszone pod lampami (jako że posiadam w sali dwa naprawdę duże oświetlenia). 
Jestem właśnie na półmetku przystrajania własnej sali i jak tylko doprowadzę wszystko do końca, to z pewnością pokażę Wam, na jakie tym razem pomysły wpadłam. Część rzeczy zdradzają co prawda zdjęcia, ale to na szczęście tylko bardzo wąski procent ;)

Komentarze

  1. Witam, serdecznie :) Dziś po raz pierwszy natrafiłam na Pani stronkę i nie mogłam się powstrzymać by nie napisać chodź kilku słów... Chciałabym pogratulować Pani tak świetnego bloga... Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem... Wszystkie prace, dekoracje itp. są przepiękne... Widać, że kocha Pani to co robi. Jeszcze raz gratuluję wspaniałych pomysłów i talentu :) Na pewno będę częstym gościem tutaj :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :) Pięknie dziękuję :) Jest mi bardzo miło :) To prawda, bardzo lubię tworzyć... i dzielić się swą pasją z innymi :) Jedyne, na co mogę narzekać, to brak czasu :/ Bo chciałabym częściej publikować jakieś ciekawe wpisy. Nie mniej, jeszcze raz dziękuję za komentarz i zapraszam do odwiedzania mojej strony :) Ściskam gorąco! :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć