Papierowy garnek z warzywami


Ubiegły tydzień minął w przedszkolu pod znakiem szeroko pojętego kucharzenia ;) Dzieci z mojej grupy miały okazję samodzielnie przygotować sałatkę jarzynową, owocowe szaszłyki, pizzę, rogaliki, a także sporządzić przepyszny (i bardzo zdrowy) koktajl truskawkowy. Oj, działo się, działo! A że cennych, kulinarnych rad udzielała nam w owym czasie nasza wspaniała przedszkolna kucharka, toteż postanowiliśmy się odwdzięczyć i przygotowaliśmy dla niej prezent z pewnym kuchennym przesłaniem ;) 

Upominek, o którym tu mowa, był pracą zbiorową dzieci przynależących do mojej grupy. Wspólnymi siłami stworzyliśmy (jak to określiły wszystkie "Żabki"): "duży garnek z zupą jarzynową" ;)

Co prawda niniejszy projekt powstał z myślą o naszej kucharce i miał być swoistą formą podziękowania za jej pracę, jakkolwiek uważam, że pomysł ten świetnie sprawdziłby się także podczas zajęć dydaktycznych poświęconych gotowaniu.


Garnek ten wykonałam z kolorowego bloku technicznego w formacie A3. 
W jego wnętrzu zaś skrywała się pewna tajemnicza zawartość...

... a mianowicie łyżka wazowa (wykonana z tekturki obklejonej kawałkami srebrnego papieru)...
 ... oraz cała masa różnorodnych warzyw: kapusta, fasolka, groszek, pomidor, seler, pietruszka, marchewka, buraczek, cebulka, itp. Wszystkie te elementy są dziełem maluchów, które z dużym zaangażowaniem ozdabiały je skrawkami bibuły marszczonej (i srebrnego papieru - w przypadku łyżki). 
Poszczególne składniki "zupy" zostały ze sobą połączone materiałową tasiemką.Zaś na samym końcu naszego "łańcucha warzywnego" zamieściłam życzenia (ich autorką jest moja zdolna przyjaciółka).


Na froncie garnka przymocowałam "dedykację"...

... oraz dodałam kilka zdobników w postaci uroczych kwiatków (patrz: zdjęcie powyżej i poniżej).


Z naszego super - zielonego garnka wystawała (wspomniana na początku) łyżka (z motywem żabki :))...

... a wraz z jej wyjęciem, z kociołka "wypływały" warzywa składające się na naszą pyszną zupę :)

W celu stworzenia garnka skleiłam ze sobą dwie kolorowe kartki A3 (tutaj część tylna)...

Scalałam je jednak wyłącznie przy brzegu, by utworzyć w ten sposób kieszonkę. W części frontowej wycięłam otwór...

... za sprawą którego w garnku można było pomieścić wszystkie części składowe "zupy". 

Prezent został wręczony w dniu dzisiejszym i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Pani kucharka (vel ciocia Mariolka) była bardzo mile zaskoczona, a radość dzieci wręczających niniejszy upominek nie do opisania :) Komentarze

 1. Jestem Pani fanką:-) Pomysł niesamowity! :-) Na pewno sprawił obdarowanej osobie mnóstwa radosci!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miłe, dziękuję :) Pani kucharka była bardzo mile zaskoczona :) Zresztą, widać to na zdjęciach: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.336863303181519.1073742171.143538602513991&type=3

   Usuń
 2. Świetny pomysł i dzieciaczki miały niesamowitą frajdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Maluchy aktywnie uczestniczyły w procesie tworzenia (jak zwykle zresztą) i faktycznie miały z tego sporo radości :) :) Kiedy wręczaliśmy prezent pani kucharce, były niesamowicie dumne ze swojego dzieła :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć