Tort, samochód z balonikami, wazon z kwiatami, czyli kartki urodzinowe stworzone przez dzieci


W nawiązaniu do poprzedniego wpisu (patrz: TU) pragnę zaprezentować dzieła naszych gwiazdeczkowych przedszkolaków, które z wielkim zaangażowaniem poświęciły się wykonaniu urodzinowych kartek dla chorego Kubusia.

Każda grupa wiekowa pracowała nad innego rodzaju kartką (stopień trudności został "dostosowany" do wieku dzieci):
* Maluszki - przyklejały kwiatki wycięte z kolorowego papieru (do każdego dzieła przykleiłam uprzednio barwny wazon, wycięty z samoprzylepnego papieru holograficznego).
* Średniaczki - przyklejały na swe kartki samochód (wycięty z samoprzylepnego papieru wycinankowego) oraz balony (wycięte z samoprzylepnego papieru brokatowego). Na samym końcu zaś łączyły baloniki z samochodem, poprzez dorysowywanie linii kolorowymi pisakami.
* Starszaki - korzystając z gotowego szablonu tortu urodzinowego, przerysowywały go na samoprzylepny papier wycinankowy, wycinały, przyklejały na kartkę, a następnie ozdabiały wedle własnej inwencji twórczej. Na torcie umieszczały również świeczkę, wykonaną z plastikowej słomki i kawałka żółtej bibuły marszczonej (symbolizującej ogień).

Do każdej z kartek dołączony został również napis: "W dniu urodzin" oraz życzenia dla jubilata podpisane imieniem i wiekiem autora dzieła.

To już druga taka akcja, w którą włączyło się nasze przedszkole. Pierwsza miała miejsce blisko rok temu (tworzyliśmy wówczas kartki dla Oliwki). A że miło jest sprawiać komuś radość, toteż myślę, że jeśli tylko nadarzy się kolejna okazja, by spełnić czyjeś marzenie, to z pewnością z niej skorzystamy :) :) :)


Komentarze

  1. Całość prezentuje się fantastycznie, a mały fan motoryzacji na pewno będzie zadowolony z takiego prezentu - nawet dorosły kierowca by takim nie pogardził ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć