Czerwony Angry Bird i King Pig - piniaty (DIY)


Kiedy wspominałam o nadrabianiu zaległości blogowych, nie zaznaczyłam, że posiadam w swych zbiorach projekty, które powstały dobrych kilka lat temu. Muszę przyznać, że sporo się tego nazbierało i najwyższa pora, by stopniowo je tutaj publikować ;) Zacznę może od czegoś, co z pewnością wzbudzi spory entuzjazm wśród najmłodszego pokolenia. A mowa tu o piniatach w kształcie postaci z Angry Birds, a dokładniej - czerwonego wściekłego ptaka i zielonego króla świń.

Produkcja samych piniat nie jest jakoś mega trudna, lecz wymaga sporej ilości czasu - to jedyny jej mankament. Jeszcze w te wakacje pojawi się tutaj wpis poświęcony technice papier mache, także będziecie mieli okazję zobaczyć, krok po kroku, jak tworzy się takie bajeczne piniaty (i nie tylko).

Póki co spróbuję opisać, jak powstały piniaty z naszymi growo - bajkowymi bohaterami ;)
1. Bazą, która posłużyła do stworzenia obu projektów, były duże, okrągłe balony.
2. Zostały one obklejone gazetami i papierem - w kolorze czerwono - białym (ptak) i zielonym (świnia).
3. Po wyschnięciu obu prac, przymocowano elementy dodatkowe w postaci:
- dzióbka, oczu, brwi i czuba (Angry Bird);
-  nosa z nozdrzami, buźki z zębami, oczu i korony (King Pig).
Wszystkie te części składowe wykonano z folii piankowej i ulokowano na piniatach klejem na gorąco.

Gdybyście przypadkiem zechcieli wykonać takie piniaty, to mogę udostępnić Wam szablony w/w elementów dodatkowych w postaci oczu, nosa, itp. Odzywajcie się w komentarzach lub drogą mailową (adres podany jest w zakładce KONTAKT).

4. W obu piniatach wykonano niewielkie otwory, przez które włożono cukierki. Zostały one później ponownie zaklejone (by cukierki, podczas uderzania kijem, nie wydobywały się na zewnątrz).
5. Ostatnią czynnością było przymocowanie sznurka. Działanie to wykonano dokładnie tak samo, jak w przypadku piniaty w kształcie ula (zobacz: TU).

A teraz przejdźmy do galerii zawierającej zdjęcia moich ubiegłorocznych wytworów. Dzieciom się podobało, a to dla mnie największy powód do satysfakcji ;)


I. Czerwony Angry Bird
II. King Pig


III. Angry Bird & King PigJeśli jesteście fanami serii Angry Birds, to dodam tylko, że mam jeszcze w zanadrzu kilka ciekawych propozycji, które niebawem ujrzą światło dzienne. Także wypatrujcie moich kolejnych wpisów ;)
Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć