Harmonijkowe serce


Wiem, że Walentynki już dawno za nami, Dzień Babci i Dziadka także, ale za to w maju i w czerwcu będzie kolejna okazja do świętowania. W tym czasie bowiem swoje święto obchodzić będą nasze mamusie i nasi tatusiowie. W każdym razie wszystkie z wymienionych powyżej uroczystości zawsze obligują każdą przedszkolankę do stworzenia jakichś dekoracji. A najbardziej uniwersalnym zdobniczym motywem jest oczywiście serduszko. Jako że staram się nadrobić zaległości blogowe, toteż uznałam,że zamieszczę fotorelację ukazującą sposób produkcji ślicznego, harmonijkowego serca... które z pewnością zachwyci każdego i co najważniejsze posłuży do stworzenia jeszcze piękniejszej (tyle że typowo wiosennej) ozdoby. Dlatego też koniecznie musicie nauczyć się takowe serduszko tworzyć ;)

Potrzebne materiały:
- kartka papieru rysunkowego w formacie A4;
- nożyczki;
- klej w sztyfcie;
- ew. ołówek i gumka do mazania.

Sposób wykonania:


Kartkę papieru układamy poziomo...

... i składamy ją na pół w poziomie - tj. górną część kierujemy ku części dolnej, nie inaczej (zobacz: zdjęcie 2). W wyniku tych działań zagięcie powinno znajdować się w części górnej. 

Otrzymany prostokąt składamy ponownie na pół, lecz tym razem w pionie - tzn. kierujemy lewą część prostokąta ku części prawej. Zagięcia powinny znajdować się teraz po stronie lewej oraz w części górnej. 

Teraz przygotowujemy nożyczki i zaokrąglamy uzyskaną figurę w sposób zaprezentowany na fotografii 4. 
Ps. Jeśli nie chcecie (albo też nie potraficie) zrobić tego "na oko", możecie narysować łuk ołówkiem, a dopiero potem przystąpić do cięcia.

Całość rozkładamy...

... i składamy w harmonijkę
(UWAGA!!! Możecie to zrobić na oko, bądź wykorzystać sprawdzony przeze mnie sposób, ukazany pod TYM linkiem - etap 5 - 10). 

Otrzymaną harmonijkę spłaszczamy tak, jak uwidacznia to zdjęcie powyżej...

... po czym składamy ją na pół (zobacz: fot. 8).

Dalej, układamy naszą figurę tak, jak zaprezentowano to na fotografii 9 i smarujemy jedną z połówek klejem (miejsce, na które należy nanieść klej zostało przedstawione na niniejszym zdjęciu).

Po tym, jak naniesiony został klej, należy szybko złączyć obie połówki harmonijki, przycisnąć je delikatnie do siebie i trzymać je tak przez kilka minut.
W ten oto sposób nasze serduszko jest już gotowe do wyeksponowania :) :) :) 

Droga Emilko, ten post powstał z myślą o Tobie ;) Już niebawem pojawi się długo wyczekiwany przez Ciebie wpis ;) Trzeba przecież zawsze zaczynać od podstaw ;) ;) ;)
Komentarze

 1. Huraaaaa!!! (chyba, że poszło o inną Emilkę...)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Alicjo!
  Uwielbiam Twoje prace i Twojego bloga. Najbardziej lubię Twoje prace origami, co nie oznacza, że nie lubię innych Twoich prac. Twój blog jest bardzo pomysłowy. Wiele razy pomógł mi kiedy zapomniałam o imieninach lub urodzinach koleżanki. Wtedy szybko wchodziła na Twojego bloga i robiłam coś " na szybko". Łączy nas jedno- lubimy tworzyć. PS Serduszka są cudowne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że mamy wspólną pasję ;) Bardzo fajnie, że często tu zaglądasz. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz znajdziesz tu coś dla siebie ;) Pozdrawiam Cię ciepło! Ps. Mnie również podobają się te serca ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć