Pudełko prezentowe w kształcie cukierka


Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami (został jeszcze tydzień i jeden dzień). Dlatego już teraz należałoby zacząć przygotowania do niniejszej uroczystości. Mam więc dla Was kolejną propozycję prezentową, która być może spodoba Wam się na tyle, iż zdecydujecie się stworzyć ją samodzielnie. Myślę bowiem, że im bardziej niekonwencjonalny upominek (w dodatku wykonany własnymi rękoma), tym radość u osoby obdarowywanej jest większa. Zatem nie ma na co czekać, tylko zakasać rękawy i brać się do roboty! ;)

Głównym materiałem, który posłuży do stworzenia takiego pudełeczka jest rolka po papierze toaletowym (a niedawno zaznaczałam, byście już teraz zaczęli gromadzić owy przedmiot, bo na pewno się Wam jeszcze przyda :P) + bibuła marszczona. Nie będzie to zatem wyjątkowo kosztowny prezent (oczywiście zależy, co zamieścicie w środku, ale równie dobrze mogą to być gadżety również stworzone samodzielnie). Także jak widzicie, wszystko przemawia na korzyść takiego handmade'owego upominku. Jednak w razie gdyby niniejsza koncepcja Wam się nie do końca spodobała, zawsze możecie zrobić coś takiego: Pudełko prezentowe z rolki po papierze toaletowym.

Potrzebne materiały:
- 2 kawałki bibuły marszczonej w dowolnym kolorze, o wymiarach:
* 16x20cm,
* 16*25cm,
- rolka po papierze toaletowym;
- taśma dwustronnie klejąca/klej w sztyfcie;
- nożyczki;
- wstążka materiałowa/plastikowa/kordonek/mulina;
- dodatkowe elementy do przystrojenia (np. guziczki, pompony, szydełkowe kwiatki, itp.);
- zawartość pudełka np. w postaci mini serduszek origami, cukierków, własnoręcznie wykonanego rysunku, itd. (tutaj już wedle uznania).

Sposób wykonania:


Przygotowujemy rolkę po papierze...

... oraz pierwszy kawałek bibuły o wymiarach 16x20cm.

Wzdłuż rolki przyklejamy taśmę dwustronnie klejącą (bądź smarujemy owo miejsce klejem w sztyfcie)...

... po czym odczepiamy plastikową osłonkę i przykładamy rolkę do jednego z końców naszej bibułki. Dalej, przyklejamy taśmę dwustronną/klej w miejsce wskazane na zdjęciu 4.

Owijamy rolkę w bibułę marszczoną, na samym końcu odczepiając plastikową osłonkę taśmy, dzięki czemu bibułkowe opakowanie trzyma się na naszej rolce. 

Teraz wkładamy obie wystające końcówki bibuły do wnętrza rolki, co po wykonaniu tego zadania będzie wyglądać tak (zobacz: fot. 6).

Bierzemy drugi fragment bibuły (ten większy), układamy na nim owiniętą rolkę, po czym przyklejamy na nim taśmę dwustronną (bądź smarujemy ją klejem) - w miejscu wskazanym na zdjęciu 7.

Zwijamy nasz pasek bibuły.

Przygotowujemy też zawczasu przedmioty, które zamierzamy umieścić w środku. Mogą to być np. mini serduszka origami (sposób ich wykonania znajdziecie w formie FOTO bądź VIDEO), własnoręcznie wykonany rysunek (ten, który widać na zdjęciu powyżej wykonał Grzesio - chrześniak mojego męża), życzenia napisane na karteczce (np. w postaci jakiegoś wierszyka) lub też słodycze (przykładowo - ulubione cukierki mamy, taty czy innej osoby, która takowy prezencik ma otrzymać). Wybrane upominki należy włożyć do wnętrza rolki, przy czym zarówno kartkę z życzeniami, jak i rysunek należy zwinąć w rulonik (i w razie konieczności nieco przyciąć, by się w niej całkowicie zmieścił) i przewiązać np. wstążeczką. 

Obie końcówki bibułki należy delikatnie zagiąć do środka...

... a następnie zwinąć tak, jak ukazuje to zdjęcie 11. Takie zawiniątko należy zaś przewiązać wstążką materiałową/plastikową bądź np. sznureczkiem. 

Ja dla odmiany użyłam muliny...

... i dwóch czarnych guziczków...

... które zastąpiły tradycyjne kokardki :) 

A oto przed Wami moje kolejne cukierkowe pudełeczka:Każde zostało przystrojone w odmienny sposób. Poza guzikiem wykorzystałam też: szydełkowe kwiatki (instrukcję ich tworzenia znajdziecie TU) oraz wełniane pomponiki (fotorelacja znajduje się pod TYM linkiem). A jako rekwizyty posłużyły mi pyszne (i prawdziwe w dodatku!!!!) cukierki :P Część z nich po zrobieniu zdjęć wylądowała oczywiście w moim żołądku. Któż by się bowiem oparł takim smakołykom...? ;P

Takie cukierkowe pudełeczka możecie też wzbogacić o stosowny bilecik prezentowy. Na blogu powinny się w najbliższym czasie pojawić pomysły na stworzenie tego typu gadżecików, także zapraszam do częstych wizyt na Lubię Tworzyć :)

Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć