"Mamo jesteś..." (Mummy You Are...) - wierszyk z okazji Dnia Mamy + dekoracje


Zbliża się czas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w przedszkolach oraz szkołach. To wyjątkowe wydarzenie wymaga stworzenia specjalnej oprawy. Dlatego nauczyciele dwoją się i troją, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Najważniejsza kwestia, to dobór odpowiedniego scenariusza. W ciągu ostatnich lat zauważa się dużą tendencję do włączania do niego treści z zakresu języka angielskiego. I właśnie wczoraj, przeglądając foldery ze zdjęciami, trafiłam na coś, co mogłoby Was zainteresować. Otóż kilka lat temu moi podopieczni zaprezentowali przed swoimi rodzicami wiersz w języku angielskim. Nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała do tego specjalnych rekwizytów...

Treść wiersza była prezentowana przez szóstkę dzieci. Każde z nich trzymało w dłoni konkretny przedmiot, który (po wypowiedzeniu przez przedszkolaka danej kwestii) był przymocowywany do papierowej postaci mamy.

Mummy, You Are... (ten fragment mówiło każde z szóstki maluchów):

1. A Friend (rekwizyt - serce)
2. A Magician (rekwizyt - różdżka)
3. A Doctor (rekwizyt - stetoskop)
4. A Teacher (rekwizyt - książka)
5. A Driver (rekwizyt - kierownica)
6. A Chef (rekwizyt - czapka kucharska)

Mummy, You Are Everything! (część wypowiadana wspólnie, przez całą szóstkę z jednoczesnym rozłożeniem rąk w kierunku: od serca - przed siebie).

Być może, na pierwszy rzut oka, wydaje się to dość banalne, ale uwierzcie - występ przedszkolaków zrobił furorę ;)

Niestety nie posiadam większej ilości zdjęć, ponieważ gdzieś przepadły :( Ale postaram się opisać Wam pokrótce jakich materiałów użyłam do wykonania wspomnianych ozdób. I tak:

POSTAĆ MAMY
Stworzona na bazie brystolu.

SERCE
Wykonane z folii piankowej fakturowanej

RÓŻDŻKA 
Gwiazdka została zrobiona z brokatowej folii piankowej w kolorze złotym. Przymocowałam ją na kolorowej słomie i przewiązałam ozdobnymi, cieniutkimi, materiałowymi wstążeczkami.

STETOSKOP
Stworzony z folii piankowej fakturowanej oraz różowego filcu.

KSIĄŻKA 
Zrobiona z papieru rysunkowego i ozdobiona gotową naklejką.

KIEROWNICA 
Wykonana z tektury falistej w kolorze granatowym

CZAPKA KUCHARSKA
Zrobiona z bibuły marszczonej z aplikacjami w formie mini serduszek.

Wszystkie te składniki trzymały się na postaci mamy za sprawą rzepu. Nabyłam go w hurtowni pasmanteryjnej. Mowa tu o rzepie samoprzylepnym, kupowanym na metry.
Uznałam, że warto opublikować tutaj niniejszy wpis, bo może znajdzie się ktoś, kto zechce z niego skorzystać. Ja oczywiście, ze swojej strony, naprawdę Was do tego zachęcam :)
Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć