Babcia i dziadek z lizaków

 

Kochane babcie, drodzy dziadkowie - wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!!! :) :) A dla wszystkich wnuków, którzy nadal nie wiedzą, w jaki sposób zaskoczyć swych ukochanych seniorów, przygotowałam krótki wpis z pomysłem na stworzenie niekonwencjonalnego prezentu. W głównej roli wystąpią tu babcia i dziadek, wykonani... z lizaków chupa chups (!)


Jako że produkcja takich upominków opiera się bardziej za zasadzie wycięcia gotowych szablonów i  odwzorowania ich na kolorowym papierze, toteż uznałam, że szczegółowy tutorial będzie tu zbędny i posłużę się wyłącznie słownym opisem.

Potrzebne materiały:
- lizaki chupa chups (lub inne, okrągłe);
- kolorowy papier techniczny/ folia piankowa (ja wykorzystałam jedno i drugie);
- nożyczki;
- ołówek;
- ew. farby akrylowe i cieniutki pędzelek;
- klej biały;
- klej na gorąco;
- opcjonalnie gotowe, plastikowe oczka w wersji mini;
- ew. czerwona pastel;
- ew. dodatkowe zdobniki, np. plastikowe, gotowe kwiatki;
- czarny cienkopis;
- ew. mini pomponiki;
- cieniutka wstążeczka/skrawek filcu + nitka w tym samym kolorze.

Sposób wykonania:

1. Z gotowego szablonu (mogę Wam go udostępnić - proszę o kontakt drogą mailową) wycinamy wszystkie części składowe. Jeśli chcecie, możecie je również stworzyć samodzielnie.
2. W pierwszej kolejności zabierzemy się za produkcję DZIADKA.
A) Na kolorowym papierze/folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę - przód i tył, wąsy - x2, brwi, nos - x1, koszulę - x2, włosy - x2, podstawę - x1, dłonie - x2), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić koszulę i podstawę, to teraz jest na to odpowiednia pora. Ja wykorzystałam tu farby akrylowe - na koszuli (ale tylko na jednej, przedniej części!!!) namalowałam guziki i zarys kieszonki, zaś na podstawie - sznurówki. Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów (przód - ten z uszami) i przyklejamy do niego: nos, wąsy, brwi oraz plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę.
D) Po obu stronach głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy (od strony wewnętrznej, tak by nie przysłaniały uszu).
E) Dalej, z cieniutkiej, materiałowej wstążeczki lub skrawka filcu produkujemy muchę (instrukcję ukazującą sposób jej produkcji odnajdziecie TU i TUTAJ).
F) Możemy już zabrać się za składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco (!).
- Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
- Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam koszulę - najpierw jej przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment koszuli.
- Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę dziadka (z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną (bez uszu).
- Finalne zadanie to przyklejenie muchy.


3. Tworzenie lizakowej BABCI przebiega niemal w analogiczny sposób (z małymi wyjątkami):
A) Na kolorowym papierze/folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę - x2, nos - x1, sweter - x2, włosy - część przednią i tylną - x2, podstawę - x1, dłonie - x2, kołnierzyk - x1), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić sweter, podstawę i kołnierzyk, to teraz jest na to odpowiednia pora. Ja wykorzystałam tu farby akrylowe - na koszuli (ale tylko na jednej, przedniej części!!!) namalowałam guziki i zarys kieszonki, na kołnierzyku ażurowe zdobienia, a na podstawie - zarys babcinych papuci (przykleiłam tam również mini pomponiki). Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów i przyklejamy do niego: nos, plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę i tworzymy rumieńce (wykorzystujemy tu czerwoną pastel).
D) Z przodu głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy - przednią część. Możemy ją dodatkowo ozdobić - np. przyklejając do niej drobne, gotowe, plastikowe kwiatuszki.
E) Kolejny etap pracy to składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco (!).
- Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
- Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam sweter - najpierw jego przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment sweterka .
- Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę babci (z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną głowy oraz włosy (również tylny fragment).
- Finalne zadanie to przyklejenie kołnierzyka.Jestem przekonana, że taka wersja upominkowa spotka się z ogromną aprobatą ze strony babci i dziadka :)

Pamiętajcie proszę, że w razie jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości, jestem do Waszej dyspozycji.


Komentarze

  1. Czy można prosić o gotowy szablon?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można :) W sprawie szablonu skontaktuj się ze mną poprzez maila (lubietworzyc@gmail.com) :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć