Wąsy i usta - dekoracyjne słomki do napojów


Kolejny wpis z kategorii "DIY", czyli zrób to sam. Tym razem tematem przewodnim będą ozdobne słomki z motywem ust i wąsów, które z pewnością przydadzą się wszystkim osobom planującym zorganizować w najbliższym czasie jakąś imprezę (urodziny, imieniny czy... wieczór panieński). A że okazji nigdy nie brakuje, toteż może zechcecie skorzystać z przedstawionej tu propozycji :)


Pomysł na tego rodzaju dekorację zrodził się w mojej głowie już dawno temu, a wszystko to za sprawą wizyty w hipermarkecie, gdzie w dziale z różnymi akcesoriami urodzinowymi zauważyłam fajną, acz niekoniecznie super tanią rzecz, a mianowicie słomki z papierowymi wąsami. Od razu przeszło mi przez myśl, że przecież taki gadżet można zrobić samodzielnie, oszczędzając przy tym nieco gotówki, którą można by przeznaczyć na nieco inny cel. Poza tym proponowany artykuł posiadał jeden możliwy wzór wąsów, a gdyby samemu zrobić taką ozdobę, można by wyprodukować kilka (czy nawet kilkanaście) różnych modeli... + dodać jeszcze jeden element - krwisto czerwone usta.

Dekoracje te wykonuje się mega szybko, a na pewno będą nie tylko wspaniale zdobiły "imprezowy" stół, ale sprawią, że na twarzach gości zawita uśmiech ;)


Potrzebne materiały:
- czarna i czerwona kartka techniczna;
- ołówek;
- gumka do mazania;
- kolorowe plastikowe słomki;
- skalpel/żyletka/nożyczki z ostrymi końcami;
- dziurkacz.

Sposób wykonania:

Punktem wyjścia do stworzenia wąsów i ust, jest uprzednie przygotowanie szablonów. Jeśli potraficie rysować, to na pewno dacie sobie radę. Kto jednak będzie potrzebował pomocy, niech tradycyjnie odezwie się w komentarzu lub drogą mailową.

Wąsy wycinamy z czarnej (opcjonalnie brązowej kartki), zaś usta z czerwonej (czy różowej).

Tu widać dokładnie usteczka...

... zaś tu jeden z proponowanych wzorów wąsów.

Wszelkie czynności prowadzące do powstania słomkowych dekoracji zaprezentuję na przykładzie ust. W ich środkowej części zaznaczamy środek (ołówkiem)...

...  a następnie tworzymy otwór, który musi być na tyle duży, by przeszła przez niego słomka. Jeśli będziecie produkować wąsy, wystarczy, że posłużycie się dziurkaczem. Ust, ze względu na ich sporą wielkość, niestety nie da się przedziurkować niniejszym narzędziem, stąd użycie innego materiału - w tym przypadku skalpela.

Kiedy wykonamy poprawnie powyższą czynność, możemy przygotować słomkę...

... i nałożyć na nią usteczka (czy wąsy).
 


Na zdjęciach poniżej zaprezentowałam kilka możliwych wariantów "wąsowych" oraz wersję "usteczkową" ;)Teraz tylko czekać, aż pojawi się okazja do wykorzystania takich kreatywnych słomek ;)


Komentarze

  1. świetny pomysł :) za 2 tyg urodziny synka :) goście Ci najmłodsi beda zadowoleni :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę o szablon wąsów i ust :) niestety jestem antytalenciem hahaha wielgos_ewelina@op.pl dziekuje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć