Wieniec z gwiazdek Froebla


Większość sklepów już eksponuje typowo świąteczne towary, a ludzie są nimi oczywiście żywo zainteresowani. Jednak spoglądając na ceny co niektórych produktów można się naprawdę niemile zaskoczyć. Przedmioty te są oczywiście piękne i na pewno fajnie byłoby mieć je w swojej kolekcji... Ale (uwierzcie!) nie zawsze jest potrzeba nabywania takowego przedmiotu... dlaczego? Bo możemy go wykonać samodzielnie. I ok., wiem, że dysponujemy małą ilością czasu, mamy obowiązki zawodowe, rodzinne, domowe... mogłabym tak wyliczać w nieskończoność. Na szczęście do grudnia, a tym bardziej do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, także spokojnie zdążycie stworzyć tyle ozdób, ile Wam się żywnie podoba... o ile zabierzecie się do tego odpowiednio wcześnie ;) Na stronie już ruszyłam z kampanią świąteczną, także co rusz będą się pojawiały coraz to nowe propozycje dekoracyjne. Dziś na przykład dowiecie się, jak z gwiazdek Froebla wykonać śliczny, bożonarodzeniowy wieniec. Sposób jego produkcji jest bardzo prosty. Jedyne co musimy opanować, to umiejętność tworzenia samych gwiazdeczek, ale z tym nie powinniście mieć już problemu, gdyż na blogu od dawna istnieje instrukcja zarówno w formie fotograficznej (zobacz TU), jak i multimedialnej (patrz: TUTAJ). Pozostaje mi tylko życzyć przyjemnej pracy ;)

Dla przypomnienia, jeśli wciągnęła Was produkcja froeblowskich gwiazdeczek, to może spróbujecie wykonać z nich świąteczny wieniec, girlandę albo kokardę prezentową (fotorelacja, wideorelacja).

Potrzebne materiały:
- gwiazdki Froebla (mój wieniec składa się z 8 elementów, jakkolwiek jeśli chcecie otrzymać większy rozmiar, użyjcie wówczas większej ilości takich gwiazdeczek);
- ewentualnie klej w sztyfcie.

Sposób wykonania:


Przygotowujemy gwiazdki Froebla

Bierzemy pierwszy element i układamy go dokładnie tak, jak zaprezentowano to na zdjęciu powyżej.

Szykujemy też drugą gwiazdeczkę i umieszczamy ją z lewej strony gwiazdki nr 1 (dokładnie w takim położeniu, jak zostało to zaprezentowane na fot. 3).

Obie części łączymy, wsuwając ramiona gwiazdki nr 1 w ramiona gwiazdki nr 2 (zobacz: zdjęcie 4). Jeśli nie chcemy dopuścić do rozłączenia obu składników, wówczas smarujemy ramiona elementu nr 1 klejem w sztyfcie. 

W rezultacie powyższych działań otrzymamy takie oto cudeńko ;)

Bierzemy trzecią gwiazdeczkę i układamy ją w sposób ukazany na fotografii nr 6.

Analogicznie, jak w etapie 4, scalamy oba elementy (ramiona gwiazdeczki nr 2 także możemy posmarować klejem).

Dokładamy kolejny składnik...

... i łączymy go z resztą.

Z piątym elementem postępujemy tak samo...

... to jest dołączamy go do reszty.

Działamy tak do końca, tzn. mocujemy szóstą gwiazdkę...

... siódmą...

... i ostatecznie ósmą. 
Tak, jak wspomniałam na początku, zawsze możemy stworzyć większy wieniec, aczkolwiek będzie to wymagało od nas większego nakładu pracy. Uważam jednak, że jest to wysiłek wart zachodu ;)

Komentarze

  1. Alicjo fantastyczny pomysł z wieńcem. Zawsze wieszałam pojedyncze gwiazdki z dziećmi na choinkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Basiu :) Jak się okazuje sposobów na wykorzystanie gwiazdek Froebla jest naprawdę duuużo, a wieniec jest tego doskonałym przykładem ;) Nie mniej bardzo się cieszę, że pomysł się Tobie podoba ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć