poniedziałek, 26 października 2015

Dekoracje z okazji Dynioween


I tak oto rozpoczął się dziś w przedszkolu "Dynioween" (vel "Tydzień dyniowy"). Przez najbliższe dni będziemy więc skupiać się na działaniach skoncentrowanych właśnie wokół tego warzywa. Poza twórczością kulinarną pojawi się także aktywność plastyczna czy ruchowa. Innymi słowy - będzie się działo ;) Aby jednak zaakcentować niniejsze wydarzenie, jeszcze w piątek przystroiłyśmy przedszkole dekoracjami z motywem dyniowym. Jedną z nich zaprezentowałam Wam w sobotę (Dynia - papierowy lampion z okazji Halloween), zaś pozostałe (a przynajmniej ich część) zamieszczam w niniejszym poście :)

Jako że będziemy jeszcze tworzyć wszelkiego rodzaju wytwory dyniowe, także postaram się na bieżąco wrzucać wszystkie realizowane pomysły. Kto wie, może zdecydujecie się z nich skorzystać? ;)


1. Dynioweenowy napis
Każdy, kto przekroczy próg przedszkola, będzie wiedział od razu, co się tutaj święci. Wszystkich przybyłych przywita bowiem napis "Dynioween", zawieszony naprzeciwko drzwi wejściowych. 

Poszczególne literki (wycięte z czarnego bloku technicznego) przykleiłam do papierowych dyń (wyciętych z pomarańczowego papieru rysunkowego). 
Każda z dyń została zawieszona na sznureczku (przymocowałam ją dekoracyjnymi mini - spinaczami).2. Dyniowa tablica informacyjna
Tablica ta to nic innego jak giga dynia, która powstała na bazie sztywnego kartonu pomalowanego pomarańczową farbą temperową (z domieszką barwy czerwonej i żółtej). 
Na pomarańczowej kartce technicznej zaś wydrukowaliśmy informację dotyczącą celebrowanego przez nas święta. 
3. Dyniowe stwory
Co prawda mamy w planach tworzenie dyniowych lampionów, aczkolwiek dwójka naszych wychowanków postanowiła nas zaskoczyć i przyniosła do przedszkola gotowe pumpkinowe stwory ;) 
4. Papierowa giga dynia
Ta dekoracja powstała z myślą o przystrojeniu bramek umieszczonych na poszczególnych piętrach.  Utworzono ją z pomarańczowego brystolu. 

5. Dyniowe maski
... które czekają na piątkowy bal dyniowy, zostały stworzone z pomarańczowego papieru technicznego


I to by było na tyle. Reszta ozdób (bo na pewno będziemy takowe produkować, ale już wspólnie z dziećmi) na pewno pojawi się na blogu, także możecie śledzić moje najbliższe wpisy ;) 

Ps. Jeśli będziecie potrzebować szablonu dyń (np. tych z literkami) czy masek, to zostawcie wiadomość w komentarzu bądź skontaktujcie się ze mną mailowo :) 
4 komentarze:

 1. Proszę o dyniowe szablony anitt1@wp.pl
  Dekoracje są super! Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o szablony dyniowych masek:) Madzialena18g@wp.pl. Z góry dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. można prosić o szablon dyniowej maski na patrycjagorzela@gmail.com??

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysły! Mogę prosić o szablon dyniowej maski? Z góry dziękuję :) patrycja.malantowicz@onet.pl

  OdpowiedzUsuń