Jasełkowe opaski na głowę


W ubiegły piątek po raz drugi nasze "gwiazdeczki" miały szansę zamienić się w aktorów. A wszystko to za sprawą organizowanej w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. A że premiera Jasełek (która miała miejsce 17 grudnia) okazała się wielkim sukcesem, toteż postanowiliśmy po raz drugi wystawić niniejszy repertuar... Dzieci ponownie stanęły na wysokości zadania i pokazały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych :) Część dekoracji, w  tym stroje, tworzyłyśmy samodzielnie. Mnie przypadła w udziale produkcja dekoracyjnych opasek na głowę, które zamierzam Wam dziś zaprezentować.

Jeśli potrzebujesz OPASKĘ, a z różnych względów nie możesz/nie chcesz/nie potrafisz/nie masz czasu jej zrobić/etc., to może zainteresuje Cię jej WERSJA ELEKTRONICZNA? W takim przypadku zapraszam do naszego nowo powstałego sklepu na platformie Etsy (KLIK) :) Znajdziesz tam dużo ciekawych wzorów oraz motywów zwierzęcych... i nie tylko ;) A jeśli nie ma wśród nich modelu, który jest Tobie aktualnie potrzebny, napisz do nas :) Pliki są dostępne do pobrania od razu po dokonaniu transakcji. Wystarczy je wydrukować, wyciąć, złożyć i skleić :) Kupujesz raz - korzystasz do woli :) Zapraszamy :)W naszym przedstawieniu, poza standardowymi postaciami takimi jak Maryja czy Józef, wystąpiły również poszczególne miesiące. Dzieci, którym przypadła w udziale niniejsza rola, miały na swych główkach barwne opaski.  I tak na przykład miesiące wiosenne były w kolorze zielonym, letnie w żółtym, jesienne w czerwonym, a zimowe w niebieskim. Poza tym na każdej z tych opasek widniały elementy, które w jakiś sposób nawiązywały do danego miesiąca... co dokładniej możecie zobaczyć poniżej... :)

Każda z opasek została stworzona ze sztywnego papieru technicznego i bibuły marszczonej. Poszczególne dekoracje zaś wykonano z różnego materiału (począwszy od kolorowego bloku technicznego, poprzez folię piankową czy drucik kreatywny, a na papierze metalizowanym skończywszy). 

Przy okazji wykonałam też aureolki dla aniołków oraz opaski dla diabełków, bo te również wystąpiły w naszym przedstawieniu ;)
 Miesiące wiosenne: 
Jak się okazało, nie wszystkie opaski przetrwały do dnia dzisiejszego i dlatego na zdjęciu powyżej nie ma tej, która charakteryzowała miesiąc maj. Udało mi się jednak wygrzebać fotkę z przedstawienia, dzięki czemu będziecie mogli zobaczyć jak wyglądała. 

MARZEC
Kalosze zanurzone w kałuży stworzyłam z folii piankowej...

KWIECIEŃ
... podobnie zresztą jak barwną tęczę, symbolizującą miesiąc kwiecień.MAJ
Kwiatki zaś, kojarzone z majem, były elementami gotowymi, dzięki czemu nie musiałam poświęcać dodatkowej pracy na ich wycinanie. 


 Miesiące letnie  CZERWIEC
Truskawki wykonałam z czerwonego bloku technicznego, z kolei szypułki z zielonej folii piankowej.

LIPIEC
Do produkcji lipcowego słoneczka posłużyła mi żółta folia piankowa oraz gotowe, plastikowe oczka.SIERPIEŃ
Z folii piankowej powstały też widoczne na zdjęciu powyżej kłosy zboża. Miesiące jesienne: 

Tu, podobnie jak w przypadku miesięcy wiosennych, zaginęła jedna opaska - symbolizująca listopad. Zdobyłam jednak zdjęcie, na którym ją widać. 

WRZESIEŃ
Materiałem, który posłużył mi do stworzenia jabłuszka, była specjalna, fakturowana folia piankowa, przypominająca tkaninę. 


PAŹDZIERNIK
Z identycznej folii wykonano również jesienny liść dębowy.LISTOPAD
Deszczowa chmura zaś, typowa dla miesiąca listopada, również powstała z folii piankowej (chmurkę wycięto ze zwykłej pianki, zaś kropelki z folii brokatowej).  Miesiące zimowe: 
GRUDZIEŃ
Ta śliczna mieniąca się gwiazdeczka swój wygląd zawdzięcza użyciu specjalnej, brokatowej folii piankowej...STYCZEŃ
... podobnie zresztą jak powyższa śnieżynka.LUTY
Najwięcej czasu poświęciłam na wyprodukowanie bałwanka. Jak widać bowiem na załączonym obrazku starałam się zadbać niemalże o każdy szczegół (poza buźkami i guziczkami, gdyż te akurat pominęłam). Ma on bowiem kapelusz (wycięty z brokatowej folii piankowej), szalik (wykonany z filcu), oczka, a także nosek, rączki i miotłę (zrobione z drucików kreatywnych).
Aniołkowe aureolki 

Głowy naszych jasełkowych aniołków zdobiły papierowe aureolki. Do ich produkcji wykorzystałam papier metalizowany w kolorze złotym oraz złote druciki kreatywne. Diabełkowe rogi

Opaski dla diabełków, w przeciwieństwie do wszystkich opisanych wcześniej, utworzono z czarnego brystolu. A charakterystyczne dla tych postaci rogi powstały z brokatowej folii piankowej. Diabełki, poza opaskami, otrzymały jeszcze dodatkowy element w postaci ogona. Emilka, moja przyjaciółka, zrobiła owe ogony z czerwonego materiału. Jutro cyknę zdjęcie i podrzucę na bloga :) 

Ps. Niebawem pokażę Wam, jakie cudeńka sprezentowaliśmy wszystkim babciom i dziadkom naszych przedszkolaków z okazji ich święta :) 
Komentarze

  1. Witam serdecznie a czy znalazł by się pomysł na strój gwiazdy na jasełka?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, że jest już późno... nawet za późno... ale jeśli chodzi o strój gwiazdy, to myślę, że z powodzeniem można by wykorzystać, opaskę "grudniową" z motywem gwiazdki, tyle, że warto by wówczas wybrać inny kolor opaski, np. biały, żółty, złoty lub srebrny (to już zależy od naszej wizji). Sama gwiazdka mogłaby być również inna (srebrna, żółta, niebieska)...

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć