wtorek, 4 grudnia 2012

Ozdobna paczka prezentowa na drobiazgi


Już kilka tygodni temu zapowiadałam, że podzielę się z Wami kolejnym, równie ciekawym co poprzedni, pomysłem na wykonanie paczki prezentowej (patrz: Paczka prezentowa) i właśnie dziś dotrzymuję danego słowa :) Chciałabym tym samym przeprosić, że czynię to dopiero teraz, lecz niestety praca nad blogiem jest naprawdę czasochłonna. Postaram się jednak poprawić i uraczyć Was do świąt (i po nich rzecz jasna także, tyle że o innej już tematyce) różnymi interesującymi projektami, które będziecie mogli wykorzystać na własny użytek.

Paczuszka, którą już teraz widzicie na zdjęciu głównym, różni się dość wyraźnie od wcześniejszej wyglądem zewnętrznym oraz nade wszystko zastosowaniem. Bo o ile paczkę w podstawowej wersji można było wykorzystać zarówno w charakterze "upominkowym" (na prezenty), jak i "codziennym" (do przechowywania różnych bibelotów), tak wersja z dnia dzisiejszego ma już typowo prezentowe przeznaczenie. Co więcej, jest ona bardziej ozdobna i nadaje się zasadniczo do drobnych podarunków, w tym najlepiej do różnego rodzaju biżuterii (kolczyków, zegarków, bransoletek, łańcuszków, koralików, itp.).

Jeśli więc zależy Wam na wywarciu pozytywnego wrażenia na bliskich osobach, już teraz przygotujcie potrzebne materiały:
- papier prezentowy o wymiarach 17x20cm;
- klej (najlepiej w sztyfcie),
- nożyczki
oraz przyjrzyjcie się fotografiom, które ilustrują sposób wykonania paczuszki prezentowej na drobiazgi, realizując jednocześnie zamieszczone tam instrukcje:

Na fotografii 1a i 1b przedstawiono obie strony papieru prezentowego, przy czym początkowe działania wykonywać będziemy na części białej. Zwróćcie tym samym uwagę na ułożenie niniejszego materiału (który swym kształtem przypomina prostokąt) - powinien on znajdować się w formie pionowej.
Pierwszą czynnością jest złożenie prawej części papieru na szerokość ok. 1 cm..

Powstałą w ten sposób cienką zakładkę (tę kolorową) należy posmarować klejem...

... następnie lewą część złożyć do prawej (posmarowanej klejem)...

... oraz dokładnie przycisnąć, by się scaliły (powstał w ten sposób wąski prostokąt).

W dalszym przebiegu zaginamy dolną część prostokąta, by uzyskać harmonijkę (zobacz: fot. 6, 6a i 6b). Powinna mieć ona długość ok. 7cm. Kolejnym działaniem jest wykonanie nacięcia (mniej więcej w połowie szerokości) na harmonijce (ok 4 - centymetrowego), dzięki czemu podzieli się ona na dwie części.

Po wykonaniu wcześniejszych czynności można zaobserwować, że oba powstałe elementy harmonijki rozchodzą się w dolnej części. Trzeba więc je skleić. 

Teraz z kolei trzeba posmarować klejem widoczny na zdjęciu lewy, zagięty (a przytrzymany na fotografii palcami) fragment  papieru....

...który w dalszym etapie należy złączyć z drugim (prawym), by ostatecznie otrzymać widoczny na zdjęciu 10 wachlarzyk.  

Z kolei w całości  nasz wytwór winien prezentować się w następujący sposób. 

A po dwukrotnym zagięciu górnej jego części uzyskamy efekt w postaci gotowej już paczki na upominki :) 


Dwie stworzone przeze mnie prace (wraz z ukazaniem ich potencjalnej zawartości) możecie pooglądać na zdjęciach pokazowych umieszczonych poniżej:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz