Jak zrobić: Słoiczek wróżb i życzeń z mini gwiazdkami origami


Marzenia... Któż ich nie ma. Chyba nie ma na całym świecie choćby jednej osoby bez większego celu, do którego dąży. Do przynajmniej tego jednego stanu, jaki chciałaby osiągnąć. Co i ile by tego nie było, wyznacza często kierunek naszego życia, czy codziennych decyzji. W ten oto sposób część z tych marzeń staje się naszymi życiowymi wartościami. I to właśnie te wartości lubimy sobie gdzieś zapisywać. Mieć coś, co będzie nam o nich przypominać i motywować do dalszego działania.

Jak dowodzi dzisiejszy wpis, tym miejscem mogą nawet być wasze dzieła z origami. Małe poskładane gwiazdki zanim przybiorą swoją ostateczną formę są bowiem niczym innym jak długim paskiem papieru, zdolnym pomieścić wasze różne zapiski, w tym wspomniane marzenia.

Nie wierzycie? Zobaczcie sami :)
Na pasku papieru możecie zapisać także wróżby, które przydadzą się podczas andrzejkowego wieczoru. Jeśli chcecie, możecie skorzystać z gotowego szablonu zawierającego kilkanaście wróżb. Wystarczy pobrać plik PDF (KLIK) wydrukować go na kolorowym papierze, wyciąć paski i złożyć je tak, jak zaprezentowałam to w powyższym filmiku

Do cięcia pasków świetnie sprawdzi się gilotyna lub ploter, a jeśli macie dostęp do drukarki, to możecie posłużyć się gotowym szablonem. Tutaj, podobnie jak wyżej, pobieracie plik (KLIK), drukujecie go na kolorowej kartce, zapisujecie odręcznie wróżby/życzenia/postanowienia, wycinacie paski i składacie je w gwiazdeczki. 
Komentarze

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć