Jednorożec - maska handmade


Rozpoczął się okres karnawału, a to oczywiście wiąże się z uczestnictwem we wszelkiego rodzaju imprezach i zastanawianiem się nad adekwatnym przebraniem. I o ile dorośli zawsze coś dla siebie znajdą, tak już w przypadku dzieci zadanie to nie jest takie proste. Jak bowiem przekonać takiego malucha, że strój postaci, w którą zamarzyło się przeobrazić, jest nieosiągalny (albo też obrzydliwie drogi)? I tu z pomocą przychodzi rękodzieło. Tak jest! Takie przebranie możemy zrobić samodzielnie. I myślę, że będzie to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Dziecię będzie zadowolone, a my nie dość, że przyoszczędzimy (a pamiętajcie, że za chwilę będą kolejne bale i wizja naszej pociechy może się raptownie zmienić - zamiast Supermana zechce być Spider - Manem ;)), to jeszcze miło spędzimy swój czas podczas procesu produkcji takiego stroju :) Dziś podsuwam Wam pomysł na wykonanie maski modnego w ostatnim czasie jednorożca. Nie martwcie się jednak - dla chłopców też coś przygotowałam i w ciągu najbliższych dni wpis pojawi się na blogu :)

Rok temu opublikowałam post poświęcony produkcji maski z motywem LEGO Ninjago, także gdybyście byli przypadkiem zainteresowani zajrzyjcie TUTAJ.

A tak powstaje maska jednorożca:

Potrzebne materiały: 
- szablon maski (możecie zrobić go samodzielnie albo posłużyć się gotową wersją - w tym układzie odezwijcie się do mnie WYŁĄCZNIE drogą mailową - adres podany jest w zakładce KONTAKT);
- kartka techniczna biała/biała tekturka;
- ołówek;
- gumka do mazania;
- nożyczki: tradycyjne (do "normalnego") cięcia, malutkie z zaostrzonymi końcami (np. takie do paznokci) i (opcjonalnie) dekoracyjne (do tworzenia wzorków);
- klej w sztyfcie - ja użyłam dwóch (jeden z nich ma postać długopisu i jest przeznaczony do klejenia drobnych elementów);
- kolorowe kartki rysunkowe;
- papiery z brokatem lub metalizowane;
- opcjonalnie: kredki;
- cienka gumka pasmanteryjna;
- skalpel/nożyk do tapet/żyletka lub dziurkacz.
Sposób wykonania: 


Bazując na gotowym szablonie, odwzorowujemy wszystkie potrzebne elementy. Maskę tworzymy na bazie papieru technicznego lub tekturki. Pozostałe elementy zaś (w postaci rogu, rzęs, uszu czy grzywy) wycinamy z dowolnego papieru. Na podanym przykładzie użyłam papieru brokatowego. Ale stworzyłam też dwa inne warianty, które zobaczycie w dalszej części wpisu. Miejsce na oczy wycinamy nożyczkami o zaostrzonych końcówkach (ja posłużyłam się takimi do paznokci).

Teraz zajmiemy się przyklejaniem poszczególnych części składowych - kolejność dowolna.

Mocujemy rzęsy...

... róg...

... wewnętrzną część uszu...

... oraz grzywę - pierwszy element...


... drugi...

... oraz trzeci. I gotowe! :)


Poniżej drugi wariant maski, w którym wykorzystałam kolorowy papier techniczny oraz metalizowany (do stworzenia rogu):Kontury poszczególnych składników grzywy oraz wewnętrzne części uszu poprawiłam kredkami.

Jeśli macie ochotę, możecie wzbogacić maskę o dodatkowe elementy w postaci różyczek. Sposób ich wykonania zaprezentowałam tutaj (klik) - etapy 6a - 11, tyle że z małym wyjątkiem - w tym układzie do cięcia wykorzystałam nożyczki dekoracyjne (z wzorkiem, który możecie zobaczyć poniżej). 


Gotowe różyczki przyklejamy na masce (w dowolnym miejscu). 


A tu jeszcze jedna wersja jednorożca. Do jej stworzenia posłużyłam się bibułą metalizowaną. Róg powstał z papieru technicznego, do którego przymocowałam paski wspomnianej wyżej bibułki. Uszka (a właściwe ich wewnętrzna część) zostały wycięte z różowego papieru technicznego. 


Maski możemy ulokować na patyczku (np. takim po szaszłyku) albo też przymocować do nich cienką gumkę (sposób realizacji tego zadania zobaczycie TUTAJ - zerknijcie na etapy 6 - 11).

Jeśli nie chce Wam się "bawić" w wycinanie rzęs, możecie je narysować (markerem, pisakiem czy cienkopisem).

A jak będą prezentować się nasze dzieła po realizacji wszystkich opisanych wyżej czynności? Tylko spójrzcie:Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć