Wiosenne drzewo z papierowych kwiatków (mini serduszek)

 

Jak tam Wasze poświąteczne nastroje? Gotowi na nowe, artystyczne wyzwania? ;) Jeśli jest w Was jeszcze choć odrobina energii, warto ją jakoś pozytywnie spożytkować... np. zajmując się tworzeniem. Według mnie to najlepszy poprawiacz nastroju i zarazem wypełniacz wolnego czasu :) I jako że tegoroczne Święta Wielkanocne były dla mnie okresem wypoczynku, tak teraz nie zamierzam próżnować i dzielę się z Wami nowym pomysłem na stworzenie unikatowej dekoracji o typowo wiosennym zabarwieniu :) A o czym dokładnie tu mowa? O przepięknym, kolorowym drzewku, które powstało z całej masy mini serduszek. Chcecie dowiedzieć się, jak się je produkuje? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym wpisie ;) Zapraszam! :)

Od razu pragnę uprzedzić, że tworzenie takiej ozdoby jest dość czasochłonnym i żmudnym zajęciem, ale możecie mi wierzyć - jak tylko uda się Wam ukończyć całe dzieło, będzie rozpierać Was wewnętrzne poczucie spełnienia... nie wspominając już o tym, jakie wrażenie na Was samych (i Waszym otoczeniu) będzie wywierał sam widok drzewka - na żywo naprawdę prezentuje się wprost R E W E L A C Y J N I E!!! Chyba nie ma osoby, która przeszłaby obok niego obojętnie ;)

Najwyższa więc pora, by przejść do meritum, tj. poznania tajników jego produkcji. Gotowi?

Potrzebne materiały: • kolorowe kartki rysunkowe (w przypadku wiosennego drzewa mogą być to odcienie zieleni, różu, bieli czy żółci - wedle uznania);
 • kartka rysunkowa biała w formacie A4;
 • ołówek;
 • gumka do mazania;
 • cyrkiel (ew. okrągły przedmiot mieszczący się w granicach kartki w formacie A4);
 • brązowa kartka techniczna;
 • szablon drzewa (zainteresowanym mogę go podesłać - proszę o kontakt wyłącznie mailowy);
 • nożyczki;
 • klej w sztyfcie (lub specjalny - do przyklejania drobnych elementów - np. firmy TETIS).

Sposób wykonania:

Kartkę rysunkową białą układamy pionowo.

Z brązowego papieru wycinamy drzewko (możemy narysować je od razu lub odwzorować szablon)


Za pomocą cyrkla rysujemy okrąg...

... i przyklejamy nasze drzewko.

Z kolorowych kartek rysunkowych wycinamy mini serduszka. Sposób ich produkcji odnajdziecie w moim wcześniejszym wpisie (Kartka - serce z papierowych kwiatków). Realizujemy wszystkie czynności opisane w etapach: 3 - 9.

Dalej, serduszka te przyklejamy w narysowanym uprzednio kole (tu również należy wrócić do mojego poprzedniego wpisu, gdzie jest szczegółowo opisany proces naklejania poszczególnych elementów - zerknijcie zatem TUTAJ i wykonajcie wszystkie działania od etapu 11 do 14).

W analogiczny sposób wycinamy i przyklejamy pozostałe części składowe...


... aż cała przestrzeń wewnętrzna kółeczka będzie wypełniona. Wówczas pozbywamy się widocznych śladów ołówka...

... a kiedy tego dokonamy - nasze wiosenne drzewko będzie już gotowe do wyeksponowania :)

Świetnym pomysłem jest umieszczenie takiego drzewa w ramce. Jednak, by nie tracić efektu trójwymiarowości, warto pozbyć szybki. Co prawda praca ta będzie się bardziej narażona na kurzenie, ale zawsze wystarczy pozbyć się "niechcianego gościa" dmuchnięciem :P Testowałam - zdało egzamin :) Odcień ramki należy oczywiście dopasować do  kolorystyki serduszek wypełniających drzewko... i otoczenia, w którym nasze dzieło będzie wyeksponowane. Ja postawiłam na róż i był to zdecydowanie strzał w dziesiątkę... przynajmniej w moim odczuciu ;)
Drzewo można wykonać także w innych kolorach - w swoich zbiorach posiadam jeszcze wersję nieco ciemniejszą, a mianowicie połączenie kilku odcieni różu, niebieskiego i granatu. W najbliższym czasie postaram się zrobić zdjęcie i je tu wstawić ;)

Jestem ciekawa, kto z Was podejmie wyzwanie i wykona taką dekorację (???) Z niecierpliwością czekam na jakieś informacje na ten temat ;)
Komentarze

 1. Naprawdę piękny, dekoracyjny obrazek. Pracochłonne, ale efekt jest fantastyczny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ❤️ Dziękuję 😘 Ja już planuję stworzenie innej wersji kolorystycznej 😉

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć