Tęcza malowana gąbką do mycia naczyń


Mój pierwszy wpis z kategorii "Wiosenne inspiracje", będzie dotyczył sposobu tworzenia tęczy z użyciem... zwykłej gąbki do mycia naczyń, czyli gadżetu, który z pewnością znajduje się w każdym domu. A jeśli nawet nie, to z pewnością jest to przedmiot ogólnodostępny i nade wszystko niezbyt kosztowny. Jest to propozycja skierowana do wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy chcieliby w ciekawy sposób wypełnić czas swoim podopiecznym... Zresztą, nie zaszkodzi, by i dorośli wzięli aktywny udział w tego rodzaju działalności plastycznej ;) Jedno jest pewne - zabawa będzie gwarantowana! :D


Co będzie nam potrzebne do wykonania takiej barwnej pracy?:
- kartka rysunkowa/techniczna w dowolnym formacie (minimum A4) - jeśli macie w posiadaniu papier o śliskiej powierzchni, to można użyć i jego;
- gąbka do mycia naczyń;
- farby (plakatowe/temperowe/akrylowe) w kolorach tęczy;
- pędzelek do nakładania farby na gąbkę.

Sposób wykonania:


Poszczególne farby nakładamy pędzelkiem. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy pomieścimy wszystkie kolory, możemy spróbować orientacyjnie podzielić gąbeczkę na odpowiednią ilość części (można oznaczyć je np. flamastrem, tworząc niewielką, wręcz symboliczną kreseczkę). Trzymajmy się jednej zasady - farby nie może być na gąbce za dużo, albowiem w momencie nacisku gąbki na kartkę, zrobią nam się brzydkie kleksy (farba się po prostu rozmyje).

Dalej, możemy przystąpić już do malowania tęczy. W tym celu umieszczamy gąbkę na kartce (stroną pomalowaną, zaczynając od jej dolnego, lewego brzegu) i delikatnym ruchem malujemy nią półokrąg.

Jeśli chcielibyście jakoś dodatkowo wzbogacić swoje dzieło, możecie poprosić dzieci o domalowanie chmurek lub np. wycięcie tęczy (oczywiście po jej wyschnięciu), przyklejenie jej na inną kartkę bądź na chmurkę (można wykonać ją z kartki technicznej i wykleić watą). Sposobów postępowania w tym aspekcie jest bardzo wiele - czasem warto pozostawić dzieciom swobodę działania. Są one z natury kreatywne i z pewnością są w stanie wymyślić jeszcze więcej ciekawych rozwiązań, o których nam się nawet nie marzyło ;)  


Gdybyście przypadkiem zrealizowali taki projekt ze swoimi dziećmi, koniecznie prześlijcie nam zdjęcia swoich wytworów. Opublikujemy je na samej stronie LT oraz na naszym Facebooku, gdzie w ramach naszego wiosennego projektu zostanie utworzony nowy album, zatytułowany: "Wiosenne prace naszych fanów" ;) Czekamy na pierwsze Wasze dzieła! ;)
Komentarze

  1. A może taką gąbką umyć samochód? :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawa propozycja, nie powiem ;) Może jeszcze użyć jakiejś permanentnej farby? ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć