Szlaczki z guzików


Tradycyjnie w poniedziałek publikuję kolejną ciekawą propozycję na zorganizowanie interesujących zajęć z dziećmi, które mają na celu m.in. rozwijanie ich sprawności manualnej. I tak, dzisiejszy wpis koncentruje się na "guzikowych szlaczkach", to jest zabawie, która polega na układaniu kolorowych guziczków wzdłuż narysowanej na kartce linii. Być może uznacie, że jest to zajęcie mało interesujące, natomiast mogę Wam zagwarantować, że z punktu widzenia dziecka - niekoniecznie. I bazuję tutaj na własnych doświadczeniach, bowiem ćwiczenie to tak bardzo zaangażowało wszystkich moich wychowanków, że musiałam im właściwie co chwilę podsuwać nowe wzory do układania. Poniżej zaś zobaczycie, jak przygotować się do takiej zabawy ;)


Potrzebne materiały:
- kartka rysunkowa (format dowolny);
- ołówek;
- gumka do mazania;
- kolorowe markery lub flamastry;
- guziki.

Sposób wykonania:Przygotowujemy kartkę A4, układając ją poziomo.

Następnie rysujemy na niej dowolny szlaczek (np. falę)...

... i poprawiamy go markerem (lub pisakiem).

Dalej to już czysta zabawa. Dajemy bowiem dzieciom do dyspozycji guziczki i pozwalamy im działać :) :) :)A poniżej możecie zobaczyć, jak moi podopieczni tworzyli własne, guzikowe szlaczki ;)
Komentarze

  1. Wygląda rewelacyjnie! Istne arcydzieło :-) Palce lizać. Pozdrawiam i dziękuję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :) A jaką dzieci mają przy tym frajdę ;) Testowałam kolejny raz w tym tygodniu i naprawdę guziki robią furorę :) Również serdecznie pozdrawiam :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć