Czas zmian...

źródło

Witajcie! :-) Aż trudno uwierzyć, że minęły prawie cztery miesiące (!) od mojego ostatniego wpisu na Lubię Tworzyć :/ To naprawdę ogromny szmat czasu... i szczerze powiedziawszy jest mi z tym faktem naprawdę źle  :-( Jakkolwiek, jak to zwykle bywa, zawsze znajdzie się jakieś logiczne uzasadnienie zaistniałego stanu rzeczy. I tak, mój przypadek można by podpiąć pod hasło: "ZMIANY".


W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy to zastanawiamy się, czy ścieżka, którą podążamy, jest tą właściwą... czy przypadkiem nie powinniśmy obrać nowego kierunku, spróbować znaleźć innej drogi, lepszej... może niekoniecznie łatwiejszej, ale takiej, która sprawi, że na nowo zaczniemy żyć, oddychać pełną piersią i poczujemy, że to, co robimy jest wartościowe i ma głębszy sens. I oczywiście, zawsze w takim przypadku pojawiają się wątpliwości... i ogromny strach przed nieznanym. Są jednak sytucje, w których trzeba podjąć ryzyko... i po prostu próbować coś w swym życiu zmienić... Pozwólcie, że przytoczę tu cytat z książki "Czarownica z Portobello" Paulo Coelho, który idealnie odzwierciedla to, z czym przyszło mi się zmierzyć:

"Zmiany zachodzą tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd, kiedy robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu, do czego przywykliśmy".


źródło

Ogromny przełom w moim życiu nastąpił w momencie, gdy postanowiłam zmienić miejsce pracy. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie. Możecie wierzyć lub nie, ale człowiek naprawdę przywiązuje się nie tylko do miejsca, ale i do ludzi, z którymi przyszło mu obcować... szczególnie gdy chodzi o dzieci... ech... rozstania nigdy nie są łatwe :( Ale, jak to się mówi: "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"... Aktualnie pracuję w innym miejscu, z innymi ludźmi... i próbuję przystosować się do nowych warunków... niczym dziecko w okresie adaptacyjnym w przedszkolu ;) Decyzja, jaką podjęłam wpłynęła też znacząco na inne dziedziny mojego życia, stąd tak długi przestój na blogu. Potrzebowałam bowiem czasu, by wszystko sobie dokładnie przemyśleć i poukładać.

Wielokrotnie zastanawiałam się również nad dalszymi perspektywami Lubię Tworzyć. Uznałam bowiem, że jeśli blog ma w dalszym ciągu istnieć, to i tutaj przydałyby się jakieś poważne zmiany. Dlatego pewnego sobotniego dnia zabrałam się za opracowanie szczegółowego planu działania LT. Lista, którą stworzyłam jest naprawdę spora i mam nadzieję, że już niebawem będę mogła ją stopniowo wprowadzać w życie. Ufam, że niniejsze pomysły spotkają się z Waszym uznaniem i że uda mi się Was pozytywnie zaskoczyć na tym polu, a LT w dalszym ciągu będzie dla Was źródłem inspiracji. Natomiast gdybyscie przypadkiem sami mieli jakieś ciekawe sugestie czy propozycje, to chętnie się z nimi zapoznam. LT został przecież stworzony z myślą o Was i istnieje dzięki Wam :-)

Z tego miejsca pragnę przeprosić tych wszystkich, którzy do tej pory nie otrzymali odpowiedzi na swoje wiadomości (wysłane na adres mailowy bloga, poprzez facebooka czy inne portale społecznościowe) czy komentarze. Już się za nie zabieram i obiecuję, że postaram się na wszystkie z nich odpowiedzieć (a że jest ich naprawdę całe mnóstwo, także może mi się troszkę z tym zejść). Proszę więc wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość :)

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i do usłyszenia już niebawem :)

Ala

źródłoKomentarze

 1. Dobre zmiany są dobre! Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)... Choć jak widzisz, odpowiadam z dłuuugim opóźnieniem. Musiałam przebić się przez tonę komentarzy ;) Również serdecznie pozdrawiam... i ufam, że będę zmierzać wyłącznie w dobrą stronę :) :)

   Usuń
 2. Dokladnie wiem o czym piszesz sama mam taki okres w życiu i czuje ze dojrzałym do zmian. Pozdrawiam Karolina;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję... Twoje słowa wiele dla mnie znaczą... Dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, kto dokładnie rozumie, co przeżywasz... Co prawda minęło już sporo czasu od publikacji tego wpisu, a ja nadal staram się dzielnie wprowadzać zmiany w swym życiu... Raz jest lepiej, raz gorzej... grunt to się nie poddawać!! Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze i że również podjęłaś czynne działania w kierunku... zmian... Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :) :)

   Usuń
 3. Spoko mam nadzieje na ciekawe pomysły (szczególnie origami)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uchylę rąbka tajemnicy zdradzając... że będzie sporo papierowych inspiracji... w tym właśnie origami ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć