Dynia - papierowy lampion z okazji Halloween


Dzisiejsza propozycja jest skierowana do wszystkich entuzjastów Halloween. W ciągu ostatnich dni stworzyłyśmy bowiem z moimi koleżankami ozdobne lampiony, które miały posłużyć nam do udekorowania przedszkola z okazji Dynioween  (uroczystości mającej zastąpić standardowe Halloween). Jako że w nadchodzącym tygodniu będziemy skupiać się właśnie na dyni, toteż przy tej okazji powstało kilka ciekawych dekoracji, które z pewnością zaprezentuję na łamach bloga. Póki co chciałabym zaprezentować Wam sposób tworzenia wspomnianego lampionu, który (co najlepsze) możecie wykonać wspólnie z dziećmi ;)

Niniejsza dekoracja to właściwie nic innego jak bożonarodzeniowy koszyczek, który daaaawno, daaawno temu wisiał sobie na co drugiej polskiej choince... przynajmniej ja taką ozdóbkę kiedyś tworzyłam i pamiętam, że rok w rok wisiała na świerkowej gałązce. Nie mniej różnica między takim standardowym świątecznym koszyczkiem a halloweenowym lampionem jest niewielka. Do wykonania wersji dyniowej używamy bowiem pomarańczowego i zielonego papieru oraz przyklejamy do gotowego lampionu charakterystyczne halloweenowe oczy i buźkę. 

Potrzebne materiały:
- pomarańczowa kartka rysunkowa w formacie A5;
- nożyczki;
- klej w sztyfcie;
- zielony pasek papieru (2x21 cm);
- oczka i buźka, wycięte z czarnego papieru technicznego;
- klej tzw. biały;
- ew. niteczka do zawieszenia lampionu.

Sposób wykonania:


Kartkę A5 układamy poziomo...

... a następnie składamy ją na pół (w poziomie).

Później, od strony zgięcia tworzymy ok. 2 - 2,5 cm nacięcia (nie mogą być zbyt głębokie, gdyż nie zależy nam na przecięciu kartki, a jedynie sprawieniu, by po wykonaniu lampionu, był on nieco wypukły). 

Całość rozkładamy...

... i prawy brzeg kartki smarujemy klejem w sztyfcie.

W dalszym etapie scalamy oba brzegi...

... a następnie szykujemy zielony paseczek oraz klej w sztyfcie (smarujemy nim oba końce niniejszego paska).

Zieloną karteczkę mocujemy na lampionie (patrz: zdjęcie 8).

Przygotowujemy oczka i buźkę (smarujemy je klejem białym)...

... a później umieszczamy je na dyniowej konstrukcji.

Łatwizna, prawda?

Dekoracje, które wykonałyśmy zdobią teraz balustradę przedszkolną... i powiszą sobie jeszcze przez najbliższy tydzień.
A już niebawem na youtubeowym kanale LT pojawi się instruktaż w formie video, także śledźcie moje najbliższe wpisy... i zasubskrybujcie mój kanał, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami ;)

Nie omieszkam się zamieścić także pozostałych ozdób, które powstały w związku z Dynioween, także do zobaczenia ;)Komentarze

 1. Alicjo. Oj widzę, że masz pełną głowę ciekawych pomysłów dla zdolnych rączek.
  Przy Twojej inwencji dzieci się nie nudzą, a pomieszczenie wygląda bajecznie.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie Ci Basiu dziękuję :-) Czasami dzieci same domagają się organizowania im zajęć twórczych :-) ...i non stop rysują.Chyba zaraziłam je swoją pasją :-) Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa :-) Pozdrawiam Cie serdecznie :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć