Kwiat z dłoni - prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka


Jakby nie patrzeć już za trzy miesiące po raz kolejny świętować będziemy Dzień Babci i Dziadka. A że nadrabiam zaległości blogowe, toteż pokażę Wam, jaki prezent dla seniorów stworzyły nasze przedszkolaki w roku szkolnym 2013/2014.

Przygotowania do niniejszej uroczystości zaczęły się już dużo, dużo, dużooo wcześniej, np. pierwsze próby wokalne (w tym nauka piosenek, itd.) ruszyły we wrześniu, przygotowanie serduszek z masy solnej w grudniu, a produkcja dyplomów i odcisków dłoni w styczniu.

Także zgodnie z tym, co napisałam powyżej, upominki dla babci i dziadka były trójelementowe:
1. Kwiatki stworzone z odcisków dłoni dzieci - czerwone dla babć i niebieskie dla dziadków.
Dłonie dzieci smarowane były farbą w odpowiednim odcieniu, po czym odbijane były na kartce z bloku technicznego. Po wyschnięciu farb, dłonie zostały wycięte, a następnie umocowane na patyczku do szaszłyków (niniejszy patyczek został uprzednio opleciony zieloną bibułą marszczoną). Na odwrocie odciśniętej dłoni została przyklejona karteczka z imieniem dziecka oraz życzenia dla seniorów.
2. Serduszka wykonane z masy solnej - pomalowane czerwoną farbą (do ich "wykrawania" posłużyły gotowe foremki). Przed wyschnięciem zrobiono w nich dziurki, przez które następnie przepleciono wąziutką materiałową wstążeczkę.
Takie serduszko w późniejszym etapie przymocowano do gotowego dłoniowego kwiatka, a w celu jego "unieruchomienia" zawiązano na łodyżce dodatkową kokardkę z materiałowej wstążki.
3. Dyplomy honorowe dla najlepszych babć i dziadków  - opatrzone imieniem dziecka i pieczątką z paluszka dziecka (palec umoczony w farbie został odciśnięty na owym dyplomie).  Aby zabezpieczyć dyplomy przed zniszczeniem, zostały one zalaminowane.

Jak widać na załączonym obrazku na łodyżce kwiatka znalazła się dodatkowa wstążeczka, która miała na celu zabezpieczyć serduszko przed zsunięciem się z naszej ozdoby. 


Na odwrocie odcisku dłoni została przyklejona karteczka z imieniem dziecka...

... oraz życzenia dedykowane dziadkowi...

... oraz babci. 

Wszystkie dyplomy scalono bordową rafią...

... przez którą przepleciono bukiet dłoniowych kwiatków...

... a całość prezentowała się następująco (zobacz: zdjęcie powyżej).


Przyznam, że kosztowało nas sporo wysiłku, by przygotować wszystkie zaprezentowane tu prezenty, ale najważniejsze, że spodobały się one wszystkim babciom i dziadkom ;)


Komentarze

 1. Czy mogłabym poprosić o udostępnienie dyplomu? Piękne prezenty, dziękuję za inspirację! Od poniedziałku ruszam z produkcją. :) Ale tak spodobał mi się dyplom, że byłabym wdzięczna za udostępnienie... :)lub wysłanie na maila: omartyna@wp.pl
  Z góry dziękuję! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie! :) Z chęcią bym pomogła, aczkolwiek obawiam się, że nie będzie to możliwe :( Pendrive, na którym miałam większość swoich przedszkolnych dokumentów został zawirusowany, tuż po tym, jak pożyczyłam go znajomej nauczycielce, przez co pliki, które się na nim znajdowały nagle wyparowały. Nie wiem natomiast, gdzie dokładnie zostawiłam oryginał. Musiałabym poszukać. Jeśli uda mi się go odnaleźć, to na pewno podeślę Pani oba dyplomy. Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć