Papierowa gwiazdka do pasowania na przedszkolaka


Jako że nie zdążyłam zrobić zdjęć pozostałych dekoracji znajdujących się w przedszkolu (co myślę uczynić w nadchodzącym tygodniu), toteż zaprezentuję Wam coś równie ciekawego i bardzo praktycznego... a mianowicie niekonwencjonalny gadżet, który z pewnością przyda się każdej przedszkolance podczas uroczystego pasowania na przedszkolaka ;)

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, iż najbardziej pospolitym przedmiotem służącym do pasowania na przedszkolaka jest tradycyjny giga - ołówek. A że ja nie lubię sztampowych pomysłów, toteż grubo ponad rok temu zdecydowałam się stworzyć przedmiot, który będzie nawiązywał do nazwy przedszkola, a jednocześnie spodoba się maluchom, pasowanym na przedszkolaka  :) Takim też sposobem powstała urocza i promieniście uśmiechnięta gwiazdeczka :) :)

Wyprodukowana przeze mnie gwiazdka przypomina raczej magiczną różdżkę i ma już za sobą swój pierwszy chrzest bojowy. A w tym roku czeka ją kolejne wyzwanie ;)

Co prawda nie miałam czasu robić zdjęć podczas pracy nad tworzeniem gwiazdki, aczkolwiek spróbuję opisać Wam to w formie pisemnej. Sam sposób produkcji nie należy do najtrudniejszych, więc jeśli macie w zanadrzu wolną chwilę i pragniecie wykonać coś nietypowego, to spróbujcie podjąć wyzwanie i stwórzcie swój własny rekwizyt do pasowania przedszkolaków.

I tak, w pierwszym etapie zginamy żółtą, techniczną kartkę papieru na pół (polecam wykorzystać do tego celu brystol), szkicujemy na niej gwiazdkę, a następnie ją wycinamy (otrzymamy w efekcie dwie identyczne gwiazdki). Na jednej z niniejszych gwiazdek rysujemy (czarnym cienkopisem) oczy i buźkę oraz tworzymy rumieńce (suchymi pastelami). Dalej, scalamy obie gwiazdeczki, sklejając je od strony wewnętrznej, przy czym klej (tzw. biały) nanosimy tuż przy "brzegu" jednej gwiazdki (UWAGA!!!! W dolnej części gwiazdki, a ściślej mówiąc w miejscu mocowania patyka, pozostawiamy wolną przestrzeń, tj. niniejszego fragmentu nie smarujemy klejem). Całość przygniatamy (np. książkami) i pozostawiamy do wyschnięcia, a tuż po tym wnętrze zespolonych gwiazdek (tworzących już teraz spójną całość posiadającą swoistą kieszonkę) wypełniamy watą. W dalszym etapie, przygotowujemy zwykły drewniany patyk i owijamy go czarną bibułą marszczoną. Później zaś umieszczamy jeden koniec owego patyczka w pozostawionym przez nas otworze obu gwiazdek, który to otwór można już (po wykonaniu powyższych działań) spokojnie skleić. Na koniec zaś upiększamy nasze dzieło. Ja wyeksponowałam kontury gwiazdeczki poprzez nałożenie na jej krańce brokatu w kleju oraz dodałam element dodatkowy w postaci różowej wstążeczki, która dodała mojej "magicznej różdżce" sporo uroku ;)W podobny sposób można wykonać innego rodzaju symbole - słoneczko, chmurkę, czy inny element  nawiązujący do nazwy przedszkola czy też grupy. Podana przeze mnie metoda jest bowiem bardzo uniwersalna i nie należy do wysoce skomplikowanych. Dlatego też z wielką szczerością zachęcam Was do wykonania podobnego gażdżetu. Pozostało Wam bowiem jeszcze trochę czasu, więc do dzieła! ;) :)Komentarze

  1. Gwiazdka idealna do przedszkola dla przedszkolaków, aby sobie ją powiesili na np. tablicy. Fajnie wykonana, uśmiechnięta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Tak, jasne! Na święta też się świetnie nada :)

      Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć