Walentynkowa koperta z serca


Walentynki co prawda dopiero za niecały miesiąc, ale co niektórzy już teraz szukają różnych pomysłów na to, w jaki sposób zaskoczyć swoją drugą połówkę. Prezent walentynkowy powinien być bowiem odpowiednio przemyślany.... i najlepiej wykonany własnoręcznie. Nie od dziś wiadomo, że bardziej ceni się wszystkie te podarunki, które zostały zrobione przez darczyńcę własnymi rękami aniżeli takie w gotowej postaci, kupione w sklepie. Za przykład posłużyć tu mogą kartki walentynkowe, których w sezonie przedwalentynkowym jest mnóstwo... do wyboru, do koloru... Ja sama uwielbiam wszelakie kartki okolicznościowe i także sama pokusiłam się nie raz na zakup takiego "gotowca", ale wreszcie powiedziałam "dość". Uzmysłowiłam sobie bowiem, że stworzenie takiej karteczki nie jest wcale takie trudne. Trzeba mieć tylko odpowiedni pomysł.

Dlatego licząc od dnia dzisiejszego, a na 13 lutego skończywszy, będę zamieszczała różne propozycje na wykonanie walentynek. Oczywiście niniejsze posty nie będą się ukazywały codziennie, bowiem nie dałabym rady fizycznie, ale postaram się co jakiś czas zaprezentować Wam krótki kurs stworzenia takiej ozdoby ;)

A już teraz możecie zapoznać się z bardzo oryginalnym liścikiem miłosnym... Jest to interesujące rozwiązanie dla każdego, kto myśli, że jest pozbawiony twórczego talentu (choć ja twierdzę oczywiście, że to nieprawda). Zobaczcie więc, o czym właściwie jest tu mowa... I niech nie zmyli Was zdjęcie główne... ;)

Potrzebne materiały:
- kartka z bloku rysunkowego w formacie A4, która posłuży nam jako szablon do wykonania serca;
- dowolny materiał papierniczy, z którego zostanie wykonana koperto - walentynka (np. kartka z bloku rysunkowego czy technicznego, tapeta, papier prezentowy, itp.);
- ołówek;
- gumka do mazania;
- nożyczki;
- elementy dodatkowe niezbędne do stworzenia dekoracji w postaci: sznureczka, koralików, guzików, nitki i igły, kleju, itp.

Sposób wykonania:

CZĘŚĆ I 
Stworzenie szablonu

Przygotowujemy zwykłą białą kartkę A4...

... składamy ją na pół...

... i rysujemy na niej połówkę serca od strony zagięcia (które w moim przypadku znajduje się po stronie lewej).

Następnie wycinamy nasze serduszko po wytyczonym śladzie ołówka...

... i je rozkładamy. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymaliśmy idealnie symetryczne serce.

CZĘŚĆ II
Stworzenie walentynki


Układamy nasz szablon na kartce, z której wykonamy liścik miłosny i odrysowujemy ołówkiem serce,...

...  które po realizacji tych czynności będzie wyglądać dokładnie tak, jak na zdjęciu 7.

Dalej, wycinamy serduszko i od razu wymazujemy gumką widoczne ślady ołówka.

A tak wygląda stworzone przeze mnie serce z drugiej, tzn. kolorowej strony.

Dalsze działania będziemy wykonywać na drugiej, czyli białej części figury.

Składamy prawe skrzydło serca (zakładamy, że granicę zagięcia wyznacza jego środek , toteż możecie narysować sobie uprzednio taką roboczą linię ołówkiem)... 

... a następnie to samo robimy ze skrzydłem lewym.

W dalszej kolejności odwracamy konstrukcję do góry nogami (tak, jak ilustruje to fotografia 13),...

... chwytamy za jej dolną część i stopniowo składamy do góry...

... tak, by powstał nam kształt koperty. Wyrównujemy wszystkie zagięcia...

... a na sam koniec zginamy  jej górny fragment.
Niniejszą walentynkę można odpowiednio udekorować, by nabrała ona odpowiedniego charakteru. Niniejsza kwestia jednak jest ściśle zależna od Waszej pomysłowości ;)

Ja na przykład do przystrojenia swoich serc wykorzystałam: koraliki, guziki, wstążkę (materiałową i plastikową), nitkę i igłę, rafię, naklejki. Ponadto do ich wnętrza włożyłam karteczki z cytatami miłosnymi (które uprzednio wydrukowałam na kolorowym papierze) oraz mini serduszka origami (sposób ich wykonania znajdziecie pod TYM linkiem). Oczywiście można wymyślić własny tekst i napisać go bezpośrednio na sercu (co jest jak najbardziej wskazane, jeśli zależy nam na oczarowaniu swojej "połówki"). Z kolei głównym materiałem, który posłużył do stworzenia niniejszych ozdób, była: tapeta, papier prezentowy oraz kartka wycinankowa. 

Komentarze

 1. Pomysł ciekawy, bardzo szczegółowo przedstawiony, co jest tylko zaletą tego, jak i innych twórczości :) Nie umiem pisać komentarzy [x4404059393494954], jednak rzadko trafia się na takiego bloga, dzięki któremu bez problemu można wykonać daną rzecz, co jest tylko plusem dla Lubię Tworzyć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie za miłe słowa :)Aż się ciepło robi na serduchu :) I pamiętaj - każdy umie pisać komentarze, tak jak i każdy potrafi tworzyć. Trzymaj się tej reguły!!! Pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. dziękuje! własnie tego szukałam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wytłumaczone, zrobię takie mojemu chłopakowi juto♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązkowo! :) Na pewno będzie zachwycony! :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć