Serce origami z niespodzianką


Jest wiele rozmaitych sposobów tworzenia papierowych serc techniką origami, przy czym dwa z nich zaprezentowałam Wam już jakiś czas temu (zobacz: Serce origami, Serce origami z kieszonką). Z kolei dziś zamierzam Was zapoznać z podobną dekoracją, jakkolwiek w odróżnieniu od pozostałych ma ona bardzo ciekawe i dość nietypowe zastosowanie. Jakie? Przekonacie się oglądając poniższą fotorelację...

Potrzebne materiały:
- kwadrat wycięty: z bloku rysunkowego, papieru wycinankowego bądź (preferowane z uwagi na "plastyczność" i fakturę) papieru prezentowego (wymiar jest dowolny i zależy od tego, jak duże serce zamierzamy otrzymać);
- nożyczki;
- taśma dwustronnie klejąca/zwykła - klejąca...
+ BONUS, o którym dowiecie się na samym końcu...

Sposób wykonania:
Generalnie takie serduszko wykonuje się z trójkąta, który najłatwiej otrzymać z kwadratu...

... stąd też najpierw przygotowujemy niniejszy czworobok..

... a następnie dzielimy i przecinamy go na pół, otrzymując w rezultacie 2 trójkąty (dzięki temu będzie można wykonać 2 identyczne serduszka origami).

Bierzemy jeden z trójkątów. 

... i zginamy jego wierzchołek w sposób pokazany na zdjęciu powyżej.

Następnie chwytamy za prawe skrzydło figury i kierujemy je ku górze (zobacz: fot. 5).

Tak samo postępujemy ze skrzydłem lewym. Otrzymaliśmy romb.

Odwracamy konstrukcję na drugą stronę...

... i zginamy w mniejszy trójkąt najpierw część prawą...

... a później lewą.

Teraz nadajemy figurze kształt serca, toteż  w pierwszej kolejności zginamy 2 górne wierzchołki...

... a dalej, 2 boczne.

Odwracamy wszystko na drugą stronę i voila! 
A teraz przyszedł czas na małą niespodziankę... do wykonania której potrzebny będzie zwykły lizak w kształcie serduszka.
Tak nawiasem mówiąc, to nawet nie wiecie, jak ciężko było mi znaleźć niniejszy smakołyk.Nie było go w żadnym sklepie. Natrafiałam jedynie na lizaki nawiązujące do nieznanych mi bajek, mające jakieś udziwnione kształty. Na szczęście zostałam uratowana z opresji (nieliczni wiedzą, kto dostarczył mi niniejszy "towar" ;)) i mogłam z czystym sercem i ku mojej wielkiej radości przygotować cały projekt :) :) Zatem do dzieła!

Przygotowujemy lizak (mój jest czerwony, gdyż ma nawiązywać do Dnia Zakochanych, i ma smak wiśniowy, mniam :P) i otwieramy nasze złożone przed chwilką serce origami tak, jak uwidacznia to powyższa fotografia....

Następnie umieszczamy lizak w jego wnętrzu (ja dodatkowo zgięłam opakowanie, by się tam rzeczywiście zmieścił)...

... i zamykamy jego górną część. Następnie mocujemy (w miejscu widocznym na zdjęciu C) taśmę (najlepiej dwustronnie klejącą, a że ja akurat takowej nie posiadałam, posłużyłam się tą zwykłą).

I na sam koniec zamykamy oba skrzydła serca :) 
Lizak jest teraz pięknie zapakowany :D
Oczywiście lizaka można równie dobrze zastąpić patyczkiem do szaszłyków. Warto wtedy wykonać co najmniej kilka sztuk takich serc i umieścić je w wazoniku (postaram się zamieścić jakieś dodatkowe zdjęcia).
Aby wszystko wyglądało w miarę proporcjonalnie, polecam Wam wykonać takie "sercowe opakowanie" z kartki (tutaj podam wymiary samego kwadratu, nie trójkąta) mającej boki równe 13 cm (na niniejszej fotorelacji zrobiłam je o 1 cm większe i wygląda to ok, aczkolwiek najlepiej prezentuje się w zdecydowanie mniejszym formacie). Co więcej do jego stworzenia najlepiej posłużyć się papierem prezentowym (o czym wspominałam na samym początku). Kartka z bloku rysunkowego czy wycinankowego jest troszkę za "sztywna", przez co samo serduszko może wyglądać dość "topornie".

A skąd wziął się niniejszy pomysł? Natrafiłam na niego przypadkiem dłuuuuugi czas temu, kiedy przeglądałam jakąś stronę internetową, a że bardzo mi się spodobał, toteż postanowiłam przedstawić go również Wam... czekałam tylko na dogodną okazję, która właśnie ma miejsce, gdyż już za dwa dni Walentynki, a to naprawdę świetny moment, by podarować swojej drugiej połówce taki uroczy drobiazg :)

Na zdjęciach zamieszczonych poniżej, znajdują się wszystkie moje "sercowe niespodzianki", które trafią w ręce mojego M... ale z pewnością i mnie przypadnie w udziale zjedzenie kilku sztuk (wszak uwielbiam landrynki i wszystkie temu podobne słodkości :P):


Serduszko na niniejszej fotografii zostało wykonane z papieru prezentowego. Nie wkładałam do jego wnętrza lizaka, ale za to skleiłam obie części, by nie odstawały zanadto. Takie serduszko można z powodzeniem przykleić na kartce okolicznościowej. Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Copyright © Lubię Tworzyć